Obserwuj w Google News

Jak przyspieszyć schnięcie lakieru do paznokci? Ten sposób cię zaskoczy

2 min. czytania
26.02.2021 09:30
Zareaguj Reakcja

Choć samo malowanie paznokci zazwyczaj trwa dość krótko, to najwięcej czasu pochłania ich schnięcie. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na kilkadziesiąt minut czekania. W takiej sytuacji warto poznać sposób na przyspieszenie schnięcia lakieru. Okazuje się, że wystarczy... zimna woda.

Jak przyspieszyć schnięcie lakieru do paznokci? Ten sposób cię zaskoczy
fot. SHUTTERSTOCK

Mówi się, że dłonie to wizytówka kobiety, dlatego tak wiele z nas stawia na pomalowane paznokcie. I choć coraz popularniejsze jest robienie hybryd i żeli w salonach kosmetycznych, to jednak nadal są osoby, które stawiają na robienie paznokci w domu. W takiej sytuacji trzeba jednak zagospodarować sobie trochę czasu, nie tyle, ile na samo malowanie, ale na wyschnięcie, które może trwać nawet kilkadziesiąt minut. Jeśli jednak nie zawsze możesz poczekać, to warto, żebyś zaznajomiła się z tym prostym sposobem na przyspieszenie schnięcia lakieru.

Redakcja poleca

Sposób na przyspieszenie schnięcia lakieru do paznokci

Jednym z najprostszych sposobów na przyspieszenie schnięcia lakieru do paznokci, jest... zanurzenie ich w zimnej wodzie. I choć może wydawać się to dziwne, to naprawdę działa. Wbrew powszechnemu przekonaniu emulsja wcale nie spłynie.

Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy przygotować miskę z zimną wodą. Dla lepszego efektu można wrzucić do niej kilka kostek lodu. Następnie, po nałożeniu już wszystkich warstw lakieru, należy włożyć palce do naszej lodowej wody i pozostawić je w misce na około 2-3 minuty. Po tym czasie można wyjąć dłonie i sprawdzić, czy lakier jest odpowiednio utwardzony. Jeśli nie, można ponownie zanurzyć palce na kolejne 2 minuty. Po tym czasie powinien już być idealnie suchy. Na koniec delikatnie osuszamy dłonie ręcznikiem papierowym.

Jak przyspieszyć schnięcie lakieru do paznokci? Inne sposoby

Jeśli z jakichś przyczyn nie odpowiada nam metoda zimnej wody, to warto zaznajomić się z innymi sposobami na przyspieszenie schnięcia lakieru do paznokci. Jednym z nich jest użycie suszarki. Należy jednak pamiętać, że metoda ta zadziała jedynie, gdy skorzystamy z zimnego nawiewu. W ten sposób suszymy paznokcie nie dłużej niż 2-3 minuty.

Ponadto można także użyć lampy UV lub kupić przyspieszać w sprayu.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia

RadioZET.pl