,

Jaki manicure sprawdzi się na Wielkanoc? Oto inspiracja z TikToka

29.03.2023 10:12

Tiktokerka pokazała, jak zrobić piękny manicure idealny na Wielkanoc. Zajmie ci to niewiele czasu.

Manicure
fot. Shutterstock

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Dla wielu osób będzie to okazja do miłych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. W tych dniach każdy z nas chce wyglądać odświętnie. Warto zatem poświęcić trochę czasu na wybór odpowiednich stylizacji. Ich dopełnieniem będzie odpowiedni manicure.

W takie święto chętnie wybieramy klasyczne rozwiązania. Tradycyjny french manicure czy paznokcie w neutralnym, beżowym kolorze to bezpieczna opcja. Co powiesz jednak na to, aby tym razem zaskoczyć innych nieszablonową stylizacją? Jedna z tiktokerek pokazała, jak łatwo wykonać wielkanocny wzór na paznokciach w domowym zaciszu.

To idealny manicure na Wielkanoc

Abi to stylistka paznokci, która chętnie pokazuje swoje prace na TikToku. Na jej profilu możemy znaleźć różne pomysły na niebanalny manicure – od eleganckich wzorów na co dzień po ciekawe okazjonalne stylizacje. Na jednym z opublikowanych przez siebie nagrań pokazała, jak zrobić samodzielnie efektowny manicure na Wielkanoc.

Przed przystąpieniem do pracy, warto najpierw zadbać o płytkę paznokcia i nadać jej odpowiedni, owalny kształt. Kiedy już będzie odpowiednio wypielęgnowana, możemy przystąpić do jej malowania – najlepiej na delikatny jasnoróżowy odcień.

Potem postępujemy według instruktażu pokazanego na nagraniu. Na jednym paznokciu tiktokerka tworzy biały wzór przypominający zajączka wielkanocnego, a w przypadku pozostałych ich końcówki maluje w taki sposób, aby wyglądały jak pisanki. Na gotowy manicure nakłada top coat, dzięki czemu cała stylizacja będzie trwalsza i odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych.

Zobacz także: Blush nails to hit w stylizacji paznokci. Będzie królował wiosną

Inne pomysły na wielkanocną stylizację paznokci

Jeżeli masz opory przed samodzielnym tworzeniem wzorów na paznokciach możesz wybrać łatwiejsze rozwiązanie i sięgnąć po gotowe szablony. Inny łatwiejszy pomysł, a w dodatku mniej czasochłonny to pomalowanie każdego paznokcia na inny kolor. W tym przypadku najlepiej wybrać pastelowe odcienie, które jednoznacznie kojarzą się z wiosną. Taki manicure jest prosty w wykonaniu, a na pewno będzie ciekawym urozmaiceniem twojego świątecznego outfitu.

Zobacz także: Poszła na manicure do kosmetyczki. Gdy zobaczyła swoje paznokcie, była załamana

loader