,

Miała dziwną zmianę na paznokciu. Manikiurzystka uratowała jej życie

23.03.2023 13:02

Ekspertka od manicure Jean Skinner na paznokciu klientki zauważyła czarną kreskę. Nietypowa zmiana bardzo ją zaniepokoiła, więc poleciła kobiecie udać się do lekarza. Gdy ta usłyszała diagnozę, nie mogła uwierzyć. 

Czerniak na paznokciu
fot. Shutterstock

Wiele kobiet regularnie chodzi do salonów kosmetycznych na manicure. Jak się okazuje, czasem taka wizyta może nawet uratować życie. Ostatnio przekonała się o tym jedna z klientek Jean Skinner, doświadczonej stylistki paznokci. O tej historii napisała Wirtualna Polska Kobieta.

Miała dziwną zmianę na paznokciu. Manikiurzystka uratowała jej życie 

Skinner powiedziała, że pewnego dnia do jej salonu przyszła kobieta i poprosiła ją o ciemny manicure. Zależało jej, aby kosmetyczka wybrała taki lakier, który przykryje widoczną na jej paznokciu nietypową zmianę - czarną, pionową kreskę. Gdy Jean zobaczyła palec klientki, była w szoku. Wiedziała, że to może być coś poważnego, dlatego od razu poleciła jej udać się do lekarza. 

Ekspertka od manicure napisała na Facebooku, że kobieta pokazywała tę nietypową zmianę na paznokciu również stylistkom z innych salonów kosmetycznych. Usłyszała jednak, że to prawdopodobnie krwiak lub oznaka niedoboru wapnia. Niektóre manikiurzystki powiedziały jej też, że być może przebarwienie odziedziczyła po którymś z członków swojej rodziny.

Zobacz także: Menadżer odesłał kobietę z pracy do domu. Wszystko przez jej... paznokcie

Czerniak paznokciowy
fot. Facebook/Jean Skinner

Ostatecznie kobieta postanowiła posłuchać Jean i umówiła się na wizytę do lekarza. Gdy usłyszała diagnozę, nie mogła uwierzyć. Okazało się, że to czerniak. "Zadzwoniła do mnie dzisiaj, żeby mi powiedzieć, że to był bardzo agresywny czerniak, który już rozprzestrzenił się na węzły chłonne. Jej rokowania nie są dobre" - zdradziła Skinner w mediach społecznościowych.

Jean zachęca teraz ludzi do zwracania większej uwagi na wszelkie nietypowe zmiany pojawiające się na paznokciach, zarówno u rąk, jak i nóg. Podkreśla jednocześnie, że bardzo często są to tylko zwykłe, niegroźne przebarwienia. Mimo wszystko każdy przypadek warto skonsultować z lekarzem. "Wczesna diagnoza może zmienić wszystko" - podsumowała kosmetyczka.

loader

Czerniak paznokcia

Czerniak paznokcia, znany też pod nazwami czerniak paznokciowy lub czerniak podpaznokciowy to nowotwór, który bardzo trudno zdiagnozować. Nie boli i łatwo go pomylić z krwiakiem. Zmiany najczęściej pojawiają się na kciuku, palcu wskazującym bądź dużym palcu stopy.  

Szybko wykryty czerniak daje szansę na całkowite wyleczenie. Niestety, gdy zmiany są zaawansowane, mogą dać przerzuty do innych organów. To z kolei może doprowadzić nawet do śmierci. Z powodu czerniaka zmarł m.in. Bob Marley.

Zobacz także: Chciała paznokcie jak ze zdjęcia. Zapłaciła niemal 200 zł, a efekt był rozczarowujący

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl/independent.co.uk

Logo radiozet Dzieje się