,

Ma najdłuższe paznokcie na świecie, nie obcina ich od 25 lat. Została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa

11.10.2022 13:16

Diana Armstrong została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa za najdłuższe paznokcie na świecie. Nie obcina ich bowiem od 1997 roku. Jak wygląda sławna Amerykanka i czy takie paznokcie utrudniają jej codzienne funkcjonowanie? Zobaczcie.

Kobieta z najdłuższymi paznokciami na świecie
fot. Youtube.com/GuinnessWorldRecords

Jakiś czas temu pisaliśmy o Maci Currin, która pobiła światowy rekord w... długości nóg. Okazuje się, że młoda kobieta może pochwalić się kończynami mierzącymi ok. 135 cm. Warto jednak dodać, że nastolatka ma aż 208 cm wzrostu.

Do Księgi rekordów Guinnessa trafią także osoby o najdłuższych dredach czy paznokciach. W tej ostatniej kategorii nie ma sobie równych Diana Armstrong. 64-letnia mieszkanka Minnesoty została okrzyknięta posiadaczką najdłuższych paznokci na świecie. I nie ma się co dziwić - nie obcinała ich od 25 lat.

Ma najdłuższe paznokcie na świecie. Trafiła do Księgi rekordów Guinnessa

64-letnia kobieta z Minnesoty została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa za najdłuższe paznokcie na świecie. Mają one już ponad 1,3 m długości. I choć ostatnio za ich sprawą o Dianie Armstrong zrobiło się głośno, na co dzień zmaga się przez nie z wieloma trudnościami.

Amerykanka nie obcina paznokci od 1997 roku.

Nie byłam w salonie paznokci od ponad 20 lat - powiedziała w rozmowie z Daily Star i dodała, że obecnie wnuki zajmują się ich pielęgnacją.

Rekordzistka wyznała, że polerowanie każdej płytki zajmuje ok. 10 godzin. Do ich piłowania potrzebne są narzędzia, jakich na co dzień używa się w stolarce. Podczas malowania zużywa nawet 20 butelek lakieru. 

Malowałam je w zeszłym tygodniu i zajęło to cztery dni - dodaje kobieta.

Warto dodać, że choć Diana ma na koncie rekord, na co dzień ciężko jej się funkcjonuje z takimi paznokciami. Utrudniają one tak proste czynności, jak korzystanie z łazienki czy ubieranie się. Armstrong z trudem zapina zamek w spodniach i kurtkach. Potrzebuje też noża, aby otworzyć puszkę z napojem.

Prowadziłam samochód, ale musiałem wystawiać rękę przez okno, więc już nie jeżdżę - mówi Amerykanka.

Przypominamy, że Armstrong odebrała tytuł kobiety z najdłuższymi paznokciami poprzedniej rekordzistce Ayannie Williams z Teksasu. Kobieta w 2021 roku obcięła swoje niezwykle długie paznokcie po prawie 30 latach zapuszczania.

Diana zarzeka się jednak, że nie zamierza pójść w ślady swojej poprzedniczki i pozbyć się szponów. Stoi za tym smutna historia. Okazuje się, że kobieta nie obcina paznokci od tragicznego zdarzenia, które miało miejsce w 1997 roku. Wówczas na atak astmy zmarła jej 16-letnia córka Latisha.

To był najgorszy dzień w moim życiu. Dzień wcześniej zajęła się moimi dłońmi i paznokciami, więc potem po prostu nie mogłam ich obciąć - wyznaje Armstrong.

Zobaczcie, jak obecnie wygląda rekordzistka.

Źródło: nypost.com

loader
Modne paznokcie na 2022 rok: TOP 10 inspiracji prosto z Instagrama
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock