Obserwuj w Google News

Hybryda krok po kroku. Wiemy, jak uzyskać efekt idealny

Martyna Wojciechowska
2 min. czytania
Aktualizacja 20.11.2019
28.03.2018 15:21
Zareaguj Reakcja

Piękne dłonie to wizytówka każdej z nas. Warto więc odpowiednio o nie zadbać. Chcesz mieć piękne paznokcie? wybierz hybrydę! Manicure hybrydowy wymaga odpowiednich akcesoriów i wprawy. Aby stworzyć doskonały efekt, sprawdź jak zrobić hybrydę krok po kroku.

Manicure hyrydowy
fot. Shutterstock

Chcesz mieć piękne paznokcie? Najlepszym wyborem będzie manicure hybrydowy. Krok po kroku pokażemy, jak ozdobić paznokcie, aby jak najdłużej wyglądały perfekcyjnie. Minimalny wysiłek, maksymalny efekt to nasza filozofia. Weźcie do serca poniższe rady!

Zobacz także: Olejek rycynowy na paznokcie - jak działa i kiedy go używać?

Zestaw do hybrydy

Do stworzenia manicure hybrydowego potrzebne ci będzie zestaw do manicure hybrydowego. Powinny znaleźć się w nim: lampa do utwardzenia lakieru, baza do lakieru hybrydowego, l akiery hybrydowe, top coat, folia do usuwania lakiery hybrydowego, odtłuszczacz do paznokci. Do usunięcia pozostałości po hybrydzie potrzebne ci będą: płyn do usuwania hybrydy, waciki bazpyłowe. Cały zestaw kosztuje około 300 zł.

Hybryda krok po kroku - co musisz wiedzieć?

Zanim cokolwiek nałożysz na płytki paznokci, postaraj się je wyczyścić i odpowiednio przygotować.

Specjalnym drewnianym patyczkiem dokładnie odsuń skórki. Jeżeli są zbyt twarde, zamocz je w ciepłej wodzie na około 10-15 minut lub użyj łatwo dostępnych produktów zmiękczających. Dzięki temu skórki będą łatwiejsze do usunięcia. Następnie każdy paznokieć spiłuj pilnikiem, aby uzyskać pożądany kształt.

Później użyj blok polerski, by zmatowić powierzchnię paznokci i przetrzyj je odtłuszczaczem. Gdy już zmyjesz pozostałości, wysusz dłonie. Następnie nałóż cienką warstwę bazy na paznokcie i utwardź za pomocą lampy. W następnej kolejności nałóż cienką warstwę lakieru hybrydowego w wybranym kolorze i znów utwardź za pomocą lampy. Jeżeli zależy ci na bardziej wyrazistym efekcie, nanieś drugą warstwę lakieru. Dzięki temu kolor będzie znacznie głębszy.

Aby mieć pewność, że efekt utrzyma się jak najdłużej, powinnaś użyć specjalnego topu zapewniającego 100% połysku i trwałości. Tuż po jego zastosowaniu znów utwardź paznokcie, używając do tego lampy. Następnie odczekaj chwilkę, aby całość wyschła i na koniec usuń z płytek niechciane pozostałości. Później nałóż oliwkę na skórki i gotowe!

Autor: Martyna Wojciechowska