Obserwuj w Google News

Żyje z porażeniem mózgowym. Pokazała, jak wykonuje makijaż

2 min. czytania
31.05.2023 11:17
Zareaguj Reakcja

Paola to tiktokerka, która ma misję. Rozpowszechnia w sieci wiedzę o porażeniu mózgowym. Robi to w przystępny i prosty sposób: pokazuje swoją codzienność, bo wiele zwyczajnych czynności musi robić na własny sposób. Internautów w szczególności zachwyciła metoda, za pomocą której influencerka się maluje. „Olśniewająca!” - piszą o Paoli.

Porażenie mózgowe nie przeszkadza jej w makijażu, pracy i życiu.
fot. @misspaolastyles/Instagram, TikTok

Paola jest Amerykanką o meksykańskich korzeniach. Żyje z porażeniem mózgowym, objawiającym się wzmożonym napięciem mięśniowym i problemami z poruszaniem się. Kobieta jest samodzielna, ale trudno jest jej się posługiwać rękami ze względu na trwały skurcz kończyn górnych; ma również utrudnione chodzenie.

Mimo to udowadnia, że nieco trudniejsza codzienność nie staje jej na drodze do spełniania marzeń. Paola jest est aktywna zawodowo, a na TikToku obserwuje ją ponad milion osób. Niedawno ukończyła też studia jako pierwsza osoba ze swojej rodziny.

Redakcja poleca

Porażenie mózgowe nie przeszkadza jej w rozwijaniu pasji. Pokazała, jak się maluje

Makijaż jest prawdziwą pasją Paoli. Tiktokerka regularnie pokazuje widzom sposoby umożliwiające jej malowanie się. Zdążyła opracować do tej pory specjalną technikę. Kosmetyki otwiera ustami i – cały czas trzymając tak produkty - nakłada je na pędzle. Te z kolei umieszczone są pomiędzy siedziskami w kanapie – w ten sposób Paola je unieruchamia i może nakładać produkt poprzez przykładanie do pędzli twarzy. Za pomocą tej metody influencerka aplikuje nie tylko produkty suche, takie jak puder czy cień do powiek, ale i płynne, np. bronzer lub korektor. Porażenie mózgowe nie przeszkadza jej w osiągnięciu zamierzonego efektu, gdy wybiera się na randkę czy spotkanie z przyjaciółkami.

Zobacz także: Uważaj na fałszywe testy na choroby weneryczne. To spore niebezpieczeństwo

Porażenie mózgowe nie decyduje o jej przyszłości. „Królowa”

Paola wie, że porażenie mózgowe to część jej samej, ale nie sprowadza do niego wszystkich publikowanych przez siebie treści. Nagrywa filmy przedstawiające czynności, które robi wiele innych influencerek; po prostu wykonuje je trochę inaczej. Poza specyficznym malowaniem się dokumentuje również swoje życie zawodowe (jako pracownica socjalna dużo pisze na komputerze za pomocą czubka nosa), dbanie o siebie (wykorzystuje skurczone ręce do aplikacji produktów pielęgnacyjnych) czy zabawy z siostrzenicą (przybija z dziewczynką „żółwiki”). Internauci są zachwyceni publikowanymi przez Paolą treściami.

Co za królowa.
Olśniewająca.
Jesteś wspaniała i robisz świetną robotę - – piszą pod filmami.

Zobacz także: Był sparaliżowany, teraz chodzi i mówi. Uleczyła go muzyka

Rozmowa o pracę - unikaj tych błędów!
5 Zobacz galerię
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

RadioZET.pl