,

Trendy w makijażu: czym są kosmetyki hybrydowe? Znajdziesz je w Rossmannie

21.03.2023 12:53

Trendy zataczają szerokie koła i wracają jak bumerangi, ale w przypadku makijażu i pielęgnacji sprawa wygląda nieco inaczej. Słowa-klucze to zdrowie, praktyczność i nowoczesność. Od dobrych kilku lat sporą popularnością cieszy się świetlista i zadbana skóra. Eksperci są jednogłośni: najnowszym trendem, który zostanie z nami na długo, będzie używanie kosmetyków hybrydowych.

Trendy pielęgnacyjne - jakie kosmetyki hybrydowe znajdziesz w Rossmannie?
fot. Michal Wozniak/East News

Ich nazwa przywodzi na myśl filmy sci-fi, ale najważniejsza jest w tym przypadku charakteryzująca je użyteczność. Kosmetyki hybrydowe, na które wskazują najnowsze trendy, to produkty łączące w sobie cechy makijażu i pielęgnacji. Coraz tłumniej pojawiają się na drogeryjnych półkach i w ofertach kolejnych marek. Wśród nich można znaleźć lekkie podkłady ze składnikami odżywczymi, peelingujące, kolorowe balsamy do ust, a nawet...cienie do powiek z SPF (filtrem przeciwsłonecznym). Eksperci mówią jasno: trendy, w których różnice między pielęgnacją cery a kolorowym makijażem się zacierają, to istotny krok w branży.

Trendy pielęgnacyjno-makijażowe. Dlaczego produkty hybrydowe podbijają rynek?

Od kilku lat możemy zaobserwować mocno rozwijającą się makijażową tendencję stawiającą na naturalność. Przyczyniła się do tego m.in. Hailey Bieber i jej rozbudowany proces pielęgnacyjny, trendy estetyczne clean girl i vanilla girl oraz – możliwe, że przede wszystkim – okoliczności postpandemiczne, które w znaczący sposób odmieniły rynek kosmetyczny.

Zobacz także: Ten trend rządzi w 2023 roku. Czym jest "vanilla girl"? 

O kosmetykach będących hybrydą pielęgnacji i makijażu wypowiada się dla Vogue India doktor Manasi Shirolikar, dermatolożka:

Zaczęło się od barwionych kremów przeciwsłonecznych i doszło do tego, że marki takie, jak Supergoop, tworzą cienie do powiek z SPF.

Doktor Shirolikar dodaje też, że takie działanie ze strony branży kosmetycznej to ukłon w stronę wielbicieli pielęgnacji. Kosmetyki hybrydowe pozwolą im zatem na wykonanie minimalnego, ale nadal skupionego na odżywieniu cery makijażu.

Trendy w pielęgnacji i makijażu – gdzie znajdziemy produkty łączące dwa światy?

Kosmetyki hybrydowe (nawet, jeśli nie są reklamowane za pomocą tej zagadkowej nazwy) na dobre osiadły także na półkach w polskich sklepach. Trendy błyskawicznie znajdują swoje odzwierciedlenie w drogeriach! Najczęściej przyjmują postać kremów BB lub CC z filtrem przeciwsłonecznym. W Rossmannie można znaleźć m.in.: Professionals BB Cream + Primer z SPF 20 od PUPA, myBBcream z SPF 30 stworzony przez MIYA COSMETICS czy krem CC – również z SPF 30 (REVOLUTION PRO). Tego typu produkty, służące jako podkład, mają za zadanie chronić skórę przed promieniowaniem UV; jednocześnie nie zachowują się jednak jak bardzo kryjące i ciężkie fluidy.

Podczas poszukiwania kosmetyków hybrydowych liczy się uważne czytanie składów produktów. Przez zakupem danej rzeczy warto upewnić się, czy faktycznie łączy ona w sobie odżywczość pielęgnacji i cechy typowe dla kosmetyków kolorowych. Trendy często wyznaczają popyt i podaż – na rynku mogą pojawić się zatem produkty wykorzystujące znane hasła, ale niekoniecznie przynoszące pożądane efekty.

Doktor Manasi Shirolikar, zapytana przez Vogue India o kosmetyki wykorzystujące najlepsze cechy obu światów, mówi krótko i konkretnie:

To największy trend w pielęgnacji i makijażu w 2023 roku.
loader

RadioZET.pl/Vogue India/rossmann.pl

Logo radiozet Dzieje się