Obserwuj w Google News

Popełniasz ten błąd po myciu włosów? Łupież i krosty niemal gwarantowane

2 min. czytania
16.10.2023 11:59
Zareaguj Reakcja

Chcesz cieszyć się pięknymi, zdrowymi i lśniącymi włosami? Powinnaś zadbać również o skórę głowy. Trycholożka Paulina Sobkowiak na Instagramie przestrzega przed błędem, który popełnia wiele kobiet. „Może powodować łupież, szybsze przetłuszczanie, a nawet dermatozy takie jak ŁZS” – zaznaczyła ekspertka. O jaki błąd chodzi?

Jak dbać o włosy
fot. shutterstock_Maryna Pleshkun

Piękne, bujne, zdrowe i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Jak osiągnąć upragniony efekt? To, w jakiej kondycji są nasze kosmyki zależy oczywiście od wielu czynników. Ważne są: dieta, aktywność fizyczna, odpowiednia suplementacja minerałów i witamin, a także dbanie o nawodnienie organizmu. Ogromną rolę odgrywa również pielęgnacja. To, jakich kosmyków na co dzień używamy i na jakie zabiegi stylizacyjne się decydujemy, przekłada się na jakość pasm.

Jak dbać o włosy? Trycholożka mówi o popularnym błędzie

Wiemy już, na jakie kwestie powinnyśmy zwracać uwagę, jeśli chcemy cieszyć się bujną i zadbaną fryzurą. Trycholożka i kosmetolożka Paulina Sobkowiak, którą wyróżnia aktywność w mediach społecznościowych, w jednym z filmów wytłumaczyła, jakiego błędu nie powinny popełniać osoby, które chcą, by ich włosy były w dobrej kondycji.

Paulina Sobkowiak cieszy się duża popularnością na Instagramie. Profil ekspertki obserwuje prawie 60 tys. użytkowników popularnej platformy społecznościowej. Liczba ta stale rośnie, bo trycholożka dzieli się z obserwatorami i obserwatorkami merytorycznymi treściami.

Zobacz również:  Wetrzyj we włosy buraki. Efekt powali cię na kolana

Niestety często zdarza się, że przykładamy wielką wagę do pielęgnacji kosmyków, całkowicie zapominając o tym, jak ważne jest prawidłowe oczyszczanie skóry głowy. Stan skalpu jest bardzo istotny i przekłada się bezpośrednio na kondycję włosów. Trycholożka Paulina Sobkowiak zauważyła, że wiele kobiet po myciu głowy popełnia błąd, który może przyczyniać się do zaognienia wielu problemów. „Może powodować łupież, szybsze przetłuszczanie, a nawet dermatozy takie jak ŁZS” – zaznaczyła.

Wyeliminuj tę praktykę. Skóra głowy ci za to podziękuje

Czego nie powinniśmy pod żadnym pozorem robić po myciu włosów? Trycholożka zaznacza, że niewłaściwą praktyką jest przetrzymywanie ręcznika – zwiniętego w turban – na głowie dłużej niż 5 minut. Dlaczego?

„To może powodować kolonizację bakterii i grzybów, ponieważ pod ręcznikiem panuje wilgotne środowisko, a w wilgotnym środowisku niestety bardzo szybko rozwijają się te złe bakterie i grzyby” – wytłumaczyła ekspertka. Zaznaczyła, że przetrzymywanie ręcznika może stać się przyczyną licznych problemy skóry głowy i powodować między innymi: 

  • krosty, 
  • podrażnienia, 
  • łupież, 
  • nadmierne przetłuszczanie skóry głowy.

„Zamiast tego odsącz włosy, nałóż termo ochronę na łodygi włosów i zacznij suszyć swoją skórę głowy i włosy suszarką” – poradziła Paulina Sobkowiak.

zioła-na-mocne-i-zdrowe-wlosy-galeria_
4 Zobacz galerię
fot. shutterstock_Chiociolla