Obserwuj w Google News

Z tym problemem, zmaga się wiele kobiet. Ekspertka mówi, czego nie robić, gdy włosy się przetłuszczają

2 min. czytania
30.05.2023 11:46
Zareaguj Reakcja

Piękne, długie i bujne włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety niektóre panie, mimo odpowiedniej pielęgnacji, narzekają na kondycję swoich kosmyków. Jednym z popularnych problemów, z którym się mierzą, jest nadmierne przetłuszczanie się włosów oraz skóry głowy. Jak się z tym uporać? Tycholożka i kosmetolożka Olga Poniatowska podzieliła się na swoim TikToku wskazówką.

czego nie robić, gdy włosy się przetłuszczają
fot. Shutterstock_fongbeerredhot

Tycholożka i kosmetolożka Olga Poniatowska cieszy się na TikToku dużą popularnością. Ekspertka regularnie publikuje porady dotyczące włosów i skóry głowy. Wskazówki specjalistki cieszą się dużym uznaniem internautek. Konto @towietrycholog obserwuje ponad 120 tys. użytkowników platformy. Liczba ta stale rośnie.

Niedawno Olga Poniatowska opublikowała na TikToku krótki filmik, w którym zdradziła, czego pod żadnym pozorem nie powinny robić osoby, które walczą z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami.

Przetłuszczające się włosy? Tego błędu nigdy nie popełniaj

Przetłuszczające się włosy to zmora wielu kobiet. Z tym problemem walczą panie właściwie w każdym wieku. Przyczyny nieprzyjemnej dolegliwości są bardzo różne. Nadmierną aktywność gruczołów łojowych mogą powodować między innymi: wahania hormonalne (zbyt wysoka produkcja testosteronu, kortyzolu, adrenaliny lub prolaktyny), stres, dieta uboga w witaminy i minerały, odwodnienie organizmu, nieodpowiednia higiena, niezdrowy styl życia. Duży wpływ na przetłuszczanie się włosów mają także czynniki genetyczne. Aby zwalczyć ten uciążliwy i wstydliwy problem warto postawić na pielęgnację dopasowaną do indywidualnych potrzeb skóry głowy.

Zobacz również:  Częste mycie głowy przyśpiesza przetłuszczanie? Trycholożka odpowiada

Wiele kobiet, walczących z płaskimi, oklapniętymi i zbitymi w strąki włosami, chcąc przywrócić im piękny wygląd, rezygnuje z częstego mycia głowy. Zwykło się przecież mówić, że zbyt częste stosowanie odżywek i szamponów dodatkowo obciąża kosmyki. Tycholożka i kosmetolożka Olga Poniatowska zaznacza jednak, że takie rozumienie jest błędne i prowadzi do pogorszenia kondycji włosów. Dlaczego?

Redakcja poleca

– Zbyt rzadkie mycie głowy i przetrzymywanie tłustych włosów o kolejne kilka dni nasila swędzenie i podrażnienia skóry. Grzyby obecne w twoim kilkudniowym łoju produkują drażniące toksyny. One znów drażnią twoje gruczoły łojowe, które przez to zaczynają produkować jeszcze więcej sebum – tłumaczy ekspertka. I dodaje:

To powoduje błędne koło.
Nieudane fryzury gwiazd. Pamiętacie te uczesania? [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News

RadioZET.pl