,

Co zrobić, aby włosy się nie puszyły? Ekspert zdradza niezwykły patent

22.03.2023 15:34

Fryzjer pokazuje zaskakujący trik na puszące się włosy. Prawdopodobnie większość z nas w życiu by na to nie wpadła samemu.

Puszące się włosy
fot. Shutterstock

TikTok to kopalnia różnych porad urodowych. Użytkownicy tej platformy chętnie dzielą się swoimi wskazówkami np. w zakresie pielęgnacji włosów. Nie tak dawno pisaliśmy o fryzjerce, która podpowiadała jakich błędów wystrzegać się podczas suszenia naszych kosmyków.

Ogromną popularnością w sieci cieszy się również nagranie innego z tiktokerów, do którego dotarł portal mirror.co.uk. Mężczyzna jest stylistą fryzur i prowadzi profil o nazwie "mattloveshair". Jego konto na popularnej platformie obserwuje aż 1,5 miliona użytkowników. Na jednym z opublikowanych przez siebie filmów pokazał, jak rozwiązać problem puszących się włosów. Nagranie w krótkim czasie stało się viralem i zdobyło aż 1,5 miliona polubień.

Poznaj trik na puszące się włosy

Po zimie nasze włosy często są przesuszone i trudno nad nimi zapanować. Częstym problemem są puszące się pasma. W takiej sytuacji przeważnie sięgamy po różne nawilżające kosmetyki do włosów. Okazuje się, że łatwo możemy się z tym uporać, wykorzystując pewien produkt, który znajdziemy w naszej łazience.

Według stylisty fryzur ratunkiem w tym przypadku może być… nić dentystyczna, bowiem jest pokryta delikatną, woskowaną warstwą. Na krótkim nagraniu zademonstrował, jak najlepiej zastosować ją na włosy. Jedyne co musisz zrobić, to oderwać kawałek nici, a następnie delikatnie przesunąć nią po pasmach, zaczynając od przedziałka w dół. Zobaczcie, jak to zrobić krok po kroku:

Zobacz także: Lokówka, suszarka, prostownica mogą niszczyć włosy. 3 zasady do zapamiętania

Zdumieni internauci

Film opublikowany przez stylistę fryzur wywołał natychmiastowe reakcje internautów. Większość z nich była zszokowana takim zastosowaniem nici dentystycznej. Mimo to wiele osób przyznało, że chętnie wypróbuje ten trik na co dzień na swoich włosach.

Warto pamiętać o tym, że takie sposoby nie rozwiązują w pełni problemu. Aby zapobiec puszeniu się włosów, konieczne jest regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, które zapewnią odpowiednie nawilżenie wszystkich pasm. Wiosną możesz także wypróbować olejowanie włosów. Dzięki niemu twoje kosmyki będą idealnie gładkie i delikatne w dotyku.

Zobacz także: Jak odbudować zniszczone włosy? Pomóc w tym może olej kokosowy

loader

RadioZET.pl/mirror.co.uk

Logo radiozet Dzieje się