Obserwuj w Google News

Długie włosy są już passe. To najmodniejsza fryzura sezonu

2 min. czytania
17.10.2023 16:03
Zareaguj Reakcja

Panie, które rozważają zmianę fryzury na jesień i zimę, powinny wziąć pod uwagę najmodniejsze cięcie tego sezonu. Eksperci beauty są niemal jednogłośni: długie włosy są już passe. Znacznie bardziej trendy są obecnie krótkie, odważne i symetryczne cięcia. Blunt bob to wygodna fryzura, która wygląda bardzo ciekawie. Dlaczego warto na nią postawić?

To najmodniejsza fryzura jesieni
fot. sutterstock_LStockStudio

Podobno długie włosy są synonimem kobiecości. Coraz częściej zrywamy z tego typu, schematycznymi i stereotypowymi skojarzeniami. Topowi styliści w tym sezonie proponują paniom ostre cięcia. Wszytko wskazuje na to, że plączące się kosmyki stają się passe. Ich miejsce zastępują przemyślane i awangardowe uczesania.

To najmodniejsza fryzura jesieni. Warto na nią postawić

Bob to klasyczna, bardzo wygodna fryzura, która właściwie nigdy nie wychodzi z mody. Warto jednak zaznaczyć, że w poszczególnych sezonach styliści proponują klientom odmienne długości tego uczesania. Boby mogą bowiem różnić się między sobą – nie tylko długością kosmyków, ale także na przykład ułożeniem przedziałka. W obecnym jesienno-zimowym sezonie zdecydowanie najmodniejszy będzie blunt bob. Jak wygląda to cięcie i komu pasuje? Sprawdziliśmy!

Redakcja poleca

Jak wygląda cięcie blunt bob? To minimalizm i precyzja

Określenie blunt bob może brzmieć odrobinę tajemniczo. Co właściwie wyróżnia tę fryzurę? To jedna z odmian boba. Charakteryzuje się idealnie prostym cięciem i przedziałkiem na środku. W blunt bobie nie ma miejsca na żadne cieniowanie. Chodzi bowiem o uzyskanie efektu tafli.

Blunt bob może mieć różne długości – w zależności od gustu i preferencji kobiety, która się na niego decyduje. Zdecydowanie najczęściej sięga do ramion. W obecnym sezonie modne są jednak nieco krótsze boby – lekko zakrywające uszy. Ta długość czyni fryzurę nieco bardziej awangardową i futurystyczną. Właśnie ten efekt najbardziej cenią topowi styliści.

Zobacz również:  Ta koloryzacja włosów króluje na TikToku. Wpisuje się w jesienny klimat

Cięcie blunt bob: Dla kogo będzie odpowiednie?

Czy bardzo modne cięcie blunt bob jest dla każdego? To fryzura, w której najlepiej będą czuły się posiadaczki cienkich i lekkich włosów. Blunt bob nadaje bowiem objętości kosmykom, które tego właśnie potrzebują. To uczesanie sprawia, że nawet najbardziej rzadkie pasma wyglądają imponująco.

Panie, które mogą pochwalić się grubymi włosami, ale również marzą o najmodniejszej fryzurze sezonu, powinny z kolei postawić na blunt boba sięgającego do ramion.

Nie przegap
zioła-na-mocne-i-zdrowe-wlosy-galeria_
4 Zobacz galerię
fot. shutterstock_Chiociolla