Obserwuj w Google News

Ten kosmetyk sprawi, że twoje włosy będą proste jak druty. Kupisz go za kilka złotych

2 min. czytania
15.11.2021 10:51
Zareaguj Reakcja

Jak wyprostować włosy bez prostownicy? Takie pytanie zadają sobie wszystkie kobiety, które marzą o gładkich kosmykach. Jeśli i ty jesteś jedną z nich, koniecznie wypróbuj ten domowy sposób, który sprawi, że twoje włosy będą proste jak druty.

Jak wyprostować włosy domowym sposobem? Pomoże ten tani kosmetyk
fot. SHUTTERSTOCK

Idealnie prostymi włosami może pochwalić się niewiele kobiet. Kosmyki większości z nas kręcą się lub falują w różnym stopniu. Jednym z najpopularniejszych i przede wszystkim najszybszych sposobów na wygładzenie włosów jest skorzystanie z prostownicy. Taka metoda ma jednak poważną wadę – niszczy i osłabia pasma. Regularne stosowanie tego typu urządzenia może zatem sprawić, że nasze kosmyki zaczną się kruszyć i będą przesuszone.

Jeśli marzymy o prostych włosach, a nie chcemy ich niszczyć, warto przyjrzeć się bliżej domowym sposobom na gładkie pasma. Jednym z nich jest użycie nafty kosmetycznej.

Redakcja poleca

Jak wyprostować włosy bez prostownicy? Pomoże ten tani kosmetyk

Nafta kosmetyczna to produkt, bez którego nasze babcie nie wyobrażały sobie pielęgnacji włosów. Dziś o tym specyfiku słyszy się już znacznie mniej. To duży błąd. Ma on wszechstronne działanie i – o czym mało kto wie – wspomaga prostowanie kosmyków.

Jak za pomocą nafty sprawić, żeby nasze włosy były gładkie i lśniące? To bardzo proste. Wystarczy wetrzeć ją w kosmyki i pozostawić na około 1 godz. Następnie należy dokładnie umyć głowę.

Zobacz także:  Jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy? Mamy na to aż 8 sposobów!

Nafta kosmetyczna – właściwości produktu

Nafta nie tylko wspomaga prostowanie włosów, ale wykazuje także inne właściwości. Specyfik przywraca pasmom ich naturalny blask, ułatwia rozczesywanie oraz zapobiega wypadaniu kosmyków. Ale to nie wszystko. Nafta także wspomaga leczenie łupieżu oraz chroni włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Nafta kosmetyczna powinna być używana maksymalnie 2 razy w tygodniu. 

Zobacz także:  Jak dobrać szampon do rodzaju włosów? To łatwiejsze niż ci się wydaje

RadioZET.pl