Obserwuj w Google News

Dekoloryzacja włosów w domu - podpowiadamy, jak to zrobić krok po kroku

Martyna Wojciechowska
2 min. czytania
25.05.2018 13:27
Zareaguj Reakcja

Dekoloryzacja włosów to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego koloru. Nie podoba ci się efekt ostatniej koloryzacji? Jeśli tak, dekoloryzacja będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Dowiedz się, jak to zrobić krok po kroku i przystąp do działania. To naprawdę proste!

Dziewczyna
fot. Shutterstock.com

Dekoloryzacja włosów to zabieg, który polega na usunięciu sztucznych, ciemnych barwników z włosów. Można stosować go w salonie fryzjerskim lub w warunkach domowych. Jeśli wolisz zaoszczędzić pieniądze (wizyta w salonie to wydatek 150 zł i wzwyż) i zrobić to sama, zastosuj się do naszych wskazówek. Dzięki temu nie zniszczysz kosmyków.

Dekoloryzacja włosów może być wykonana na 2 sposoby. Do pierwszej metody wykorzystuje się rozjaśniacz, a do drugiej specjalne preparaty color peel lub ściągacze koloru. Oba sposoby stosuje się w salonach fryzjerskich, ale można przeprowadzić je samemu pod warunkiem, że zastosujemy dobrej jakości produkty, które zapewnią naszym włosom odpowiedni wygląd bez narażenia ich na przesuszenie, kruchość i łamliwość. Zastosuj się do naszych porad.

Zobacz także: Stylista fryzur gwiazd ostrzega przed tym zachowaniem. Niszczy włosy

Dekoloryzacja włosów w domu

Dekoloryzacja może trwać 2 godziny lub więcej. Zależy to od tego, jaka farba, a dokładnie jaki rodzaj barwnika był wcześniej zastosowany. Poza intensywnością koloru znaczenie ma także kondycja włosów. Jeśli na włosy naniesiona była farba, która bardzo je zniszczyła, jedna dekoloryzacja nie wystarczy. W tym przypadku poleca się przeprowadzenie nawet kilku zabiegów.

Na początku zastanów się, na jakim efekcie ci zależy - są bowiem 3 rodzaje rozjaśniania:

  • rozjaśnianie właściwe
  • zniszczenie sztucznego zabarwienia (dekoloryzacja)
  • rozjaśnienie z jednoczesnym zabarwieniem włosów (farbowanie rozjaśniające z użyciem farby)

Jeśli z jakiegoś powodu nie podoba ci się kolor włosów po farbowaniu najlepiej będzie zdecydować się na zniszczenie sztucznego zabarwienia, czyli pigmentu. Ta metoda będzie dla twoich kosmyków najbezpieczniejsza. Wiele z nas popełnia poważny błąd, myląc dekoloryzację z rozjaśnianiem. Pamiętaj, że to dwa różne zabiegi, do których używa się zupełnie innych substancji.

Dekoloryzacja doskonale sprawdzi się w przypadku włosów zafarbowanych na czarno, rudo i brązowo. Jeśli chcesz ją przeprowadzić w prawidłowy sposób, nakładaj dekoloryzator od karku ku przodowi. Dodajmy jednak, że nie powinno się stosować dekoloryzatora na odrosty, ponieważ może on zmienić ich odcień.

Polecamy zastosować dekoloryzator dostępny w drogeriach (m.in. Rossmann, Natura, Hebe). Zapłacisz za niego około 50 zł. Usuwanie pigmentu należy przeprowadzić etapami. Zanim jednak do tego przejdziesz, dzień wcześniej przemyj włosy delikatnym szamponem (może być szmpon dla dzieci).

Dekoloryzacja włosów - etapy

Zastosuj się do wskazówek podanych w instrukcji na etykiecie dekoloryzatora. Po nałożeniu produktu i upłynięciu zaleconego czasu należy dokładnie umyć kosmyki, a na koniec je wysuszyć suszarką.

W przypadku, kiedy na włosach widać jeszcze pozostałości farby, powinno się powtórzyć zabieg. Na koniec radzimy stosować dobrej jakości szampony i odżywki, dzięki którym zadbasz o właściwą pielęgnację włosów od nasady aż po same końce.

Dekoloryzacja nie jest zabiegiem nieinwazyjnym. Nie powinien więc nadmiernie niszczyć włosów. Jeśli dostosujesz się do naszych zaleceń, będziesz mieć pewność, że włosy po dekoloryzacji nie będa nadmiernie zniszczone.

Zobacz także: Olej kokosowy na włosy? Różnicę zauważysz już po krótkiej chwili

Autor: Martyna Wojciechowska

 

Zobacz: Jak wyprostować włosy bez prostownicy:

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?