Garderoba kapsułowa - jak ją skompletować?
  • tshirt T-shirt, czyli baza stwarzająca wiele możliwości
  • Spodnie Spodnie dobrej jakości
  • Marynarka Garderoba kapsułowa „na cebulkę”: bluzy, swetry, marynarki?
  • 5 Zobacz
fot. Jacques Durocher Photo/Shutterstock

Garderoba kapsułowa to fascynująca idea, ale w praktyce bywa z nią różnie. Nie masz pojęcia, od czego zacząć jej kompletowanie? Sprawdź, co powinno stanowić podstawę w twojej szafie.

Tutaj nie ma miejsca na ubrania, które nie będą używane! Garderoba kapsułowa to zamysł zakładający minimalizm i ponadczasowość, stający naprzeciw konsumpcyjnej kulturze i tzw. szybkiej modzie, oferowanej przez wiele sieciówek. W skład minimalistycznej szafy wchodzi zazwyczaj kilkadziesiąt sztuk odzieży, które swobodnie można zestawiać ze sobą na różne okazje. Wiele osób nie wie jednak, od czego zacząć.

Garderoba kapsułowa powinna być dostosowana do twojego stylu życia i rzeczy, które lubisz nosić. Warto wziąć pod uwagę to, jak ubierasz się do pracy, co zakładasz w czasie wolnym i to, czego nigdy nie nosisz i chcesz komuś oddać lub sprzedać. Po wstępnej refleksji możesz przystąpić do kompletowania kapsułowej szafy. Pamiętaj, że warto wykorzystać to, co już masz, by nie wyrzucać dobrych ubrań bez potrzeby. Nasze propozycje pomijają bieliznę i odzież domową oraz sportową. Te elementy skompletuj oddzielnie.