,

Polska marka robi gryzaki dla psów z poroży jeleni

08.06.2016 14:58
Gryzak z poroża jelenia
fot. materiały prasowe

Najlepszy ekologiczny gryzak dla psa powinien być wykonany z poroża jelenia.

To brzmi groźnie, ale zupełnie niepotrzebnie, ponieważ to nie ma nic wspólnego z myślistwem. Co roku po rykowisku jelenie zrzucają poroże, żeby odbudować większe. To znalezione polska firma RogiDogi wykorzystuje do przygotowania całkowicie naturalnego gryzaka.

Podczas pozyskiwania surowca nie ucierpiało żadne zwierze. Nasze naturalne gryzaki są wyjątkowe, ponieważ ich ilość dyktuje nam przyroda. Nie wyprodukujemy więcej niż możemy znaleźć - mówi przedstawicielka firmy. - Każdy gryzak jest niepowtarzalny, ma różną długość, grubość i kolor, ponieważ przygotowujemy go ręcznie, przez pocięcie znalezionego w lesie poroża.
Gryzaki dla psów z poroży jeleni
fot. materiały prasowe

Aż ślinka cieknie

Gryzaki są alternatywą do preparowanych części zwierząt  na przykład skóry, kopyt czy kurzych łapek, które nie są humanitarnie pozyskiwane, ani kontrolowane w procesie produkcji. Są za to moczone w płynach imitujących wędzenie lub wybielaczach, żeby miały przyjemny dla oka kolor. Natomiast RogiDogi wydzialają naturalny zapach, który jest dla psów wyjątkowo przyjemny.

Dodatkową zaletą gryzaków z poroża jelenia jest to, że zawierają one wiele cennych minerałów i składników odżywczych. Możemy być też spokojni, że uzębienie naszego czworonoga nie ulegnie zniszczeniu - gryzaki podczas życia nie stają się śliskie ani lepkie.

Gryzaki z poroża jelenia
fot. materiały prasowe