Obserwuj w Google News

Ta firma odzieżowa bankrutuje. Sprzedawała ubrania dla kobiet

2 min. czytania
31.10.2022 09:34
Zareaguj Reakcja

Jedna z polskich marek ogłosiła niewypłacalność. Klienci mogli robić tam zakupy od 7 lat. Sklep z odzieżą dla kobiet ma duże problemy, przez które nie widzi już dla siebie przyszłości. 

Sklep odzieżowy
fot. Shutterstock

Niestety co jakiś czas docierają do nas smutne wieści o tym, że jakaś marka odzieżowa kończy swoją działalność. Dzieje się tak z różnych przyczyn, choć ostatnio największe problemy były powodowane pandemią i wojną w Ukrainie. Teraz media obiegła informacja, że zbankrutowała polska firma Marie Zélie.

Zobacz także:  To najmodniejszy sweter na jesień. Kupisz go w Zarze o 40% taniej

Polska firma odzieżowa ogłosiła bankructwo 

Przykrą informacją podzieliła się z klientami marka Marie Zélie, która specjalizowała się w sprzedaży ubrań dla katoliczek. Okazuje się, że już nie zrobimy tam zakupów, a firma mierzy się z ogromnymi problemami.

Redakcja poleca

Sieć Marie Zélie działała na rynku od 7 lat i na początku nic nie wskazywało na to, że będzie miała kłopoty finansowe. Dziś okazuje się, że klientki czekają na zwroty pieniędzy, a zamówiony przez firmę towar pozostaje nieodebrany.

Wniosek o upadłość marki został złożony 7 października. Katolicki dom mody jest niewypłacalny m.in. wobec szwalni w Bangladeszu. Ostatecznie szacuje się, że jego dług wynosi około 12 mln złotych.

Sieć Marie Zélie cieszyła się powodzeniem... do czasu

Choć w sklepach sieci Marie Zélie można było nabyć towary dla bardzo sprecyzowanej grupy odbiorców, chętnych na modne produkty nie brakowało. W sklepach dostępne były m.in. eleganckie sukienki, płaszcze, bluzki i spódnice. 

Firmę ceniono przede wszystkim za wysoką jakość materiałów i idealne dopasowanie do gustu rynkowej niszy. Problemy zaczęły się pojawiać w ostatnim czasie - jeszcze trzy lata temu marka była wyceniana na 32 mln zł. Jak widać zła sytuacja na świecie po raz kolejny utrudnia prowadzenie biznesów przedsiębiorcom.

modne ubrania i dodatki na 2021
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: dlahandlu.pl