,

Louis Vuitton zaprezentował w Brazylii kolekcję Resort 2017

30.05.2016 14:26

Nicolas Ghesquiere postawił na aerodynamiczne kształty i graficzne wzornictwo. 

Pokaz Louis Vuitton Resort 2017 w Brazylii
fot. East News

Dom mody Louis Vuitton zaprezentował w Rio de Janeiro kolekcję Resort 2017.

Pokaz mody odbył się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Niteroi, które zostało zaprojektowane przez Oscara Niemeyera. Oczywiście było to ogromne wydarzenie, w trakcie którego czekało nie mniej atrakcji niż na gości pokazu Chanel na Kubie. Jednak ten pokaz odróżniało to, że jednak zaprezentowanie najnowszej kolekcji było punktem kulminacyjnym. 

Dyrektor artystyczny francuskiego domu mody, Nicolas Ghesquiere, postawił na sportowy wydźwięk kolekcji, sylwetki o wyraźnie zarysowanych kształtach, a także śmiałe, graficzne wzornictwo, którego kolory na myśl przywodziły Brazylię. Na wybieg w wielkim stylu wróciły japonki, płaskie sandały i apaszki. Krytycy modowi jednogłośnie stwierdzili, że kolekcja idealnie wpisuje się w klimat letnich Igrzysk Olimpijskich.

Moim zdaniem najbardziej charakterystycznym dla naszych czasów jest to, że kobiety tak samo pragną wygodnych ubrań, jak i tych jak najbardziej wyrafinowanych - powiedział projektant po pokazie. 

Najszerzej komentowanym dodatkiem jest torebka w kształcie boomboxa, która dzięki technologii Bluetooth może odtwarzać muzykę z naszego smartphona. Nie był to najtrudniejszy do zrobienia element kolekcji. Uwagę przykuwały mizernie tkane frędzle i oczywiście trudne konstrukcje z wieloma wycięciami.