Obserwuj w Google News

Wnuczka królowej Elżbiety złamała protokół. Źle ubrała się na pogrzeb babci

2 min. czytania
29.09.2022 08:48
Zareaguj Reakcja

Podczas pogrzebu Elżbiety II oczy całego świata były zwrócone w kierunku poszczególnych członków rodziny królewskiej. Jej wnuczka zaliczyła tego dnia wpadkę.

Księżniczka Eugenia zaliczyła wpadkę na pogrzebie królowej Elżbiety
fot. Rex Features/East News

Bycie członkiem rodziny królewskiej wiąże się z pozostaniem wystawionym na publiczną ocenę. Dlatego Camilla, Kate, Meghan, a nawet niższe rangą panie z brytyjskiego dworu powinny uważać na to, żeby nie zaliczyć wpadki - przede wszystkim modowej. To nie udało się wnuczce królowej Elżbiety. Brytyjskie media wytknęły jej, że nieodpowiednio ubrała się na pogrzeb swojej babci, a jednocześnie monarchini Wielkiej Brytanii. Chodziło przede wszystkim o źle dobraną przez nią biżuterię. 

Zobacz także:  Co stanie się z ubraniami i klejnotami królowej Elżbiety? Ta osoba ma do nich pierwszeństwo

Księżniczka Eugenia zaliczyła wpadkę na pogrzebie królowej Elżbiety

Księżniczka Eugenia jest młodszą córką księcia Andrzeja. Choć nie jest na samym początku kolejki do tronu, nadal pełni ważne funkcje na dworze. Pojawiła się publicznie m.in. podczas pogrzebu Elżbiety II. 

Redakcja poleca

Dzień pochówku królowej był bardzo trudny dla każdego członka rodziny. Windsorowie musieli zachować spokój, ponieważ oczy całego świata były zwrócone w ich kierunku. Okazuje się, że Eugenia tego dnia niezbyt trafnie dobrała swoją biżuterię.

Podczas gdy Kate, Meghan, Camilla, a nawet księżniczka Charlotte wybrały wyjątkowe błyskotki, którymi oddały hołd Elżbiecie II, wnuczka monarchini sięgnęła po kolczyki zupełnie niedobrane do okoliczności. Jak podaje portal mirror.co.uk, kobiety w rodzinie królewskiej podczas żałoby powinny nosić perły. Eugenia natomiast miała w uszach zwykłe, srebrne kolczyki. 

Zobacz także:  Księżna Meghan oddała hołd królowej Elżbiecie. Zrobiła to podczas procesji żałobnej

Księżniczka Eugenia zaliczyła wpadkę na pogrzebie królowej Elżbiety
fot. Anthony Devlin/Associated Press/East News

Biżuteria w rodzinie królewskiej to ważny element stylizacji

Perły są symbolem żałoby i żalu, dlatego kobiety w rodzinie królewskiej właśnie taką biżuterię noszą po śmierci kogoś bliskiego. Mogliśmy to zauważyć m.in. po odejściu księcia Filipa. Teraz, po śmierci królowej, również często sięgały po biżuterię z perłami - Kate miała nawet na sobie kolię, którą dostała od Elżbiety II

Panie z dynastii Windsorów chętnie też wybierają błyskotki, którymi oddają hołd innym członkom rodziny królewskiej. Kate i Meghan często sięgają po biżuterię, która kojarzy się z księżną Dianą. Teraz wiele pań zakłada także klejnoty z kolekcji królowej Elżbiety. 

Zobacz także: Księżna Kate oddała hołd królowej Elżbiecie. Ponownie użyła do tego biżuterii 

Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zmieniała się w czasie swojego panowania [GALERIA]
11 Zobacz galerię
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Źródło: mirror.co.uk