Obserwuj w Google News

Nie chcesz, żeby gryzły cię komary? Nie zakładaj ubrań w tych kolorach

2 min. czytania
07.06.2023 10:55
Zareaguj Reakcja

Masz dość uciążliwych komarów? Być może powodem, dla którego cię gryzą, są elementy twojej garderoby. Zobacz, jakich ubrań lepiej nie nosić.

Co zrobić, żeby komary nie gryzły? Unikaj ubrań w tych kolorach
fot. Shutterstock

Lato, wakacje, wyjazd nad jezioro, przyjemny, ciepły wieczór i... gryzące komary. Te owady potrafią zepsuć każde przyjęcie na dworze oraz wszystkie wyjazdy. Nikt bowiem nie lubi mieć swędzących i czerwonych bąbli na całym ciele. Dlatego ludzie szukają różnych sposobów na komary. Okazuje się, że wystarczy dobrać odpowiednie elementy garderoby. Uczeni odkryli bowiem, że są takie kolory ubrań, które wyjątkowo przyciągają komary. Są też jednak takie, które odstraszają te owady. Zobaczcie, co nosić latem, a czego lepiej unikać.

Zobacz także:  Masz dosyć komarów w domu? Pozbędziesz się ich dzięki prostemu trikowi z Coca-Colą

Co zrobić, żeby komary nie gryzły? Unikaj ubrań w tych kolorach

Kto by pomyślał, że owady są tak mądre, że odróżniają barwy ubrań. A jednak! Najnowsze wyniki badań wykazały, że komary bardziej lgną do poszczególnych kolorów. 

Redakcja poleca

Portal polki.pl donosi, że uczeni z Uniwersytetu w Waszyngtonie wykazali zależność pomiędzy odcieniami elementów naszej garderoby a ugryzieniami komarów. Okazuje się, że są cztery barwy, które owady wyjątkowo uwielbiają.

Jeżeli zatem chcesz ochronić się przed ugryzieniami komarów, zrezygnuj z ubrań w kolorze czerwonym, który tym owadom kojarzy się z barwą ludzkiej skóry. Oprócz tego uwielbiają odcień pomarańczowy, czarny oraz zielononiebieski. Co zatem warto założyć na siebie w lecie? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Są też takie barwy, za którymi komary nie przepadają. 

Zobacz także:  Oto łatwy sposób na niewygodne buty. Warto go znać

Kolory, do których nie lecą komary

Wyniki badań wykazały także, jakich kolorów nie lubią komary. Okazuje się, że również są to cztery barwy. Warto jak najczęściej po nie sięgać - zwłaszcza w letnie wieczory. Odcienie, które odstraszają komary, to: zielony, błękitny, fioletowy oraz biały.

Jeśli chcemy mieć pewność, że komary będą omijać nas szerokim łukiem, możemy skorzystać również z dostępnej wiedzy na temat znienawidzonych przez nie zapachów. Komary nie tolerują woni lawendy, mięty i goździków. Wystarczy posmarować skórę kilkoma kroplami olejków eterycznych, by trzymały się od nas z daleka.

Zobacz także: Księżna Kate ma sposób na wygodne noszenie szpilek. Dzięki temu nie bolą ją nogi

Gwiazdy, które lubią ubierać się w second-handzie. Nie boją się używanych ubrań
10 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Źródło: polki.pl/medonet.pl