Obserwuj w Google News

Znana marka odzieżowa znika po 27 latach. To będzie duża strata

2 min. czytania
23.11.2022 07:52
Zareaguj Reakcja

Co jakiś czas dowiadujemy się o tym, że z ryku znika jakaś marka odzieżowa. Zwykle największą uwagę zwracają te, które towarzyszyły nam przez wiele lat. Tym razem zakończenie działalności ogłosił belgijski projektant mody.

Sklep z odzieżą
fot. Shutterstock

Zamykanie biznesów modowych stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Jest to m.in. skutek problemów finansowych związanych z pandemią koronawirusa, a także ogólnie złą sytuacją gospodarczą na świecie. Całkiem niedawno zakończenie działalności ogłosił właściciel marki Raf Simons. Belgijski projektant żegna się z klientami po 27 latach.

Zobacz także:  Zmysłowa bielizna i akcesoria znanej marki teraz w PEPCO. Ceny zaczynają się od 15 zł

Znana marka kończy działalność

Na profilu instagramowym znanego belgijskiego projektanta mody pojawił się niespodziewany wpis. Założyciel marki Raf Simons poinformował w nim, że zapowiadana kolekcja wiosna-lato 2023 będzie ostatnią linią sygnowaną jego nazwiskiem.

Redakcja poleca

Taki komunikat to duży cios dla miłośników branży modowej. W końcu firma miała swoich ulubieńców na całym świecie, a poza tym przez 27 lat zdążyła zdobyć spore zaufanie m.in. w świecie gwiazd. 

Projektant nie poinformował o przyczynach swojej decyzji. Można się jedynie domyślać, że chodzi albo o kwestie finansowe, albo chęć poważnej zmiany w życiu. Raf Simons nie zapomniał podziękować wszystkim, którzy go wspierali - wyraził to następującymi słowami:

Brak mi słów, aby podzielić się tym, jak bardzo jestem dumny ze wszystkiego, co osiągnęliśmy. Jestem wdzięczny za niesamowite wsparcie ze strony mojego zespołu, moich współpracowników, prasy, kupujących, przyjaciół, rodziny oraz oddanych fanów i lojalnych obserwujących. Dziękuję wszystkim za wiarę w naszą wizję i za wiarę we mnie.

Z czego zasłynął Raf Simons?

Projektant Raf Simons prowadził do tej pory nie tylko własną markę odzieżową, ale także od lat współpracował z domem mody Prada. Wcześniej długo pasjonował się projektowaniem mebli. 

W jego sklepach można było kupować ekskluzywne kreacje, które ze względu na mniej wygórowane ceny trafiały nie tylko w ręce znanych osób. Dodatkowo właściciel marki miał na swoim koncie mnóstwo ciekawych serii tworzonych dla innych sieci i artystów jak Roger Hiorns, Dior czy Adidas. 

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock