Obserwuj w Google News

Zmarszczki palacza to problem nie tylko uzależnionych. Sprawdź, czym są i jak sobie z nimi radzić

3 min. czytania
Aktualizacja 24.02.2020
24.02.2020 09:59
Zareaguj Reakcja

Zmarszczki palacza dotyczą nie tylko osób uzależnionych od nikotyny. Okazuje się, że każdy z nas może je mieć. Zobacz, czym są i jak sobie z nimi poradzić! 

Ciemnowłosa kobieta ze zmarszczkami wokół ust
fot. Shutterstock

Palenie papierosów to uzależnienie niezwykle groźne dla naszego zdrowia, o czym wszyscy zdajemy sobie sprawę. Niektórzy jednak nie są świadomi tego, iż ma to negatywny wpływ także na nasz wygląd, co jest szczególnie uciążliwe dla kobiet. Papierosy mogą wpływać na wiele elementów naszego ciała, np.: zęby czy paznokcie. Mogą jednak sprawić, że na naszej twarzy pojawią się tzw. zmarszczki palacza. Co ciekawe, mogą one powstać nie tylko przez nałogowe palenie papierosów. Czym są zmarszczki palacza i jak sobie z nimi poradzić? Podpowiadamy!

Zobacz także: Zmarszczki na twarzy – jak z nimi walczyć? Poznaj skuteczne sposoby

Zmarszczki palacza – czym są?

Zmarszczki palacza to zmarszczki pionowe, które tworzą się w okolicy ust. Przyczyną ich powstawania oczywiście może być nałogowe palenie papierosów, ale nie tylko. Zmarszczki palacza bowiem mogą być także uwarunkowane genetycznie i nadchodzić wraz z wiekiem. Jakie jeszcze są przyczyny pojawiania się tego typu zmarszczek?

Redakcja poleca

Zmarszczki palacza często powstają także, gdy mamy złą dietę, źle dobrane kosmetyki lub nasz organizm nie jest odpowiednio nawodniony. Nasza skóra twarzy może też szybciej „starzeć się”, gdy nie wysypiamy się, prowadzimy siedzący tryb życia, a także, gdy jesteśmy narażeni na duży stres. Również śmiech może powodować powstawanie zmarszczek palacza, które znajdują się właśnie w okolicach ust.

Do tego dochodzi właśnie palenie papierosów, stąd nazwa tych zmarszczek. Zbyt częste używanie mięśni wokół ust może powodować bowiem utratę sprężystości skóry i jej opadanie. Do tego typu zmarszczek w związku z tym mogą doprowadzić także takie czynniki jak żucie gumy lub picie napojów przez słomkę.

Zobacz także: Martwią cię zmarszczki mimiczne? Podpowiadamy, jak się ich pozbyć

Zmarszczki palacza – jak z nimi walczyć?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na to, jak poradzić sobie ze zmarszczkami wokół ust. Przede wszystkim warto im zapobiegać. Rzucenie papierosów oczywiście zawsze będzie sprzyjać naszemu zdrowiu i wyglądowi. Trudniej jednak pozbyć się pozostałych czynników, które mogą wpływać na powstawanie zmarszczek wokół ust. Dlatego też warto stosować kremy przeciwzmarszczkowe, które mogą zapobiegać ich powstawaniu.

Gdy już jednak zmagasz się ze zmarszczkami wokół ust, skutecznym sposobem ich pozbycia się będzie zabieg kosmetyczny. Jednym z nich jest oczywiście zastosowanie kwasu hialuronowego. Innym sposobem jest intraceuticals, który polega na podawaniu pod skórę tlenu z serum pod ciśnieniem. Można także zastosować na skórę klasyczny botoks.

Jeżeli jednak nie chcesz decydować się na tak radykalne zabiegi, możesz stosować kremy na zmarszczki. Powinny one mieć w swoim składzie takie elementy jak: witaminy, peptydy, kwas hialuronowy lub kolagen. Wszystkie te składniki powodują, że skóra staje się jędrna i pełna witalności.

Istnieją także domowe sposoby, które niwelują zmarszczki palacza. Poniżej podpowiadamy, co możesz zrobić, żeby prosty sposób poradzić sobie ze zmarszczkami wokół ust.

Zobacz także: Zmarszczki pod oczami – jak je zlikwidować?

Zmarszczki palacza – domowe sposoby na zmarszczki wokół ust

Domowe sposoby na zmarszczki palacza warto stosować zarówno wtedy, gdy mamy już widoczne linie wokół ust, jak i po to, żeby nim zapobiegać. Jednym z tego typu sposobów są masaże skóry wokół ust. Gdy siedzisz, np. w pracy, warto od czasu do czasu pomasować skórę w tym miejscu, żeby stała się bardziej jędrna.

Innym sposobem jest delikatne gwizdanie lub zaciskanie ust. To także dobre ćwiczenie pomagające poradzić sobie ze zmarszczkami palacza. Warto też od czasu do czasu oklepać palcami skórę wokół ust, żeby pobudzić w tym miejscu krążenie krwi.

Nie zapomnij także o stosowaniu domowych peelingów. Następnie warto, żebyś nawilżyła miejsce po złuszczaniu skóry odpowiednim kremem nawilżającym, kremem przeciwzmarszczkowym lub olejkiem do twarzy.

Nie zapomnij także o stosowaniu masek. Obecnie na rynku mamy dostępne różne maseczki na twarz przeciwzmarszczkowe, zarówno w płachcie, jak i w kremie. Dzięki takiemu zabiegowi, który nie zajmie ci dużo czasu, twoja skóra będzie wypoczęta i ujędrniona, a ty sama zdecydowanie zrelaksowana, przez co również będziesz wyglądać promienniej.

Zobacz także: Domowe maseczki na zmarszczki – 4 sprawdzone przepisy

Myślisz, że uzależnić się można tylko od alkoholu lub narkotyków? Jeśli tak - jesteś w błędzie. Są produkty spożywcze, od których znacznie ciężej jest się uwolnić! Koniecznie sprawdź, jakich dań i produktów należy unikać!