Obserwuj w Google News

Zestaw do hybrydy: co powinno się w nim znaleźć i ile kosztuje?

Patrycja Chudolinska
2 min. czytania
Aktualizacja 20.01.2020
28.03.2018 16:25
Zareaguj Reakcja

Hybryda krok po kroku!

Paznokcie
fot. Shutterstock

Regularnie chodzisz do kosmetyczki na manicure hybrydowy? Jeżeli tak, to z pewnością wiesz, ile wynosi cena jednorazowej wizyty. Jeżeli nie chcesz co miesiąc płacić około 70 zł, zdecyduj się na zestaw do hybrydy.  Możesz go kupić w wielu sklepach internetowych oraz na stoiskach w galeriach handlowych. Już po 4 wizytach ten zakup się zwróci. Zanim wybierzesz się do sklepu, sprawdź, co powinien zawierać w sobie profesjonalny zestaw hybrydowy.

Zobacz także: Wiemy, jak wygląda "manicure przyszłości". Nie każdemu się spodoba

Zestaw hybrydowy

Zestaw do hybrydy mogą być bardziej ub mniej rozbudowane. Jednak niezależnie od rodzaju, musi zawierać kilka niezbędnych elementów: lampę do utwardzania lakieru, klasyczną bazę do lakierów hybrydowych, top coat (zewnętrzną powłokę zabezpieczającą kolor), przynajmniej jeden lakier hybrydowy, płyn idealny do odtłuszczania płytki paznokcia, zmywacz do paznokci z acetonem i blok polerski.

Lampa do utwardzania lakieru

Będzie ci potrzebna lampa do utwardzenia lakieru. Warto dodać, że są 2 rodzaje lamp. Możesz wybrać tańszą opcję - lampę UV lub droższą - lampę LED. Im większa moc lampy, tym lepiej. W przypadku tej drugiej trzeba pamiętać, że nie wszystkie lakiery się utwardzają. Do wykonywania manicure w domu z powodzeniem wystarczy ta pierwsza. Za dobrej jakości lampę UV zapłacicie ok. 100 zł.

Baza do lakieru hybrydowego

Baza do lakieru hybrydowego powinna być łatwa w nakładaniu, mieć delikatną konsystencję, szybko schnąć, doskonale odżywiać paznokcie i przede wszystkim zapewniać maksymalną trwałość lakieru. Każdy zestaw do hybrydy powinien go zawierać, ale jeśli już go wykorzystałaś, możesz kupić też bazę osobno. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji w całkiem przystępnych cenach. Bazy kosztują około 20-30zł. Do najpopularniejszych zaliczamy produkty marek: Semilac, Golden Rose, Delia Cosmetics i Sally Hansen.

Top coat

Po tym, jak już utwardzimy lakier za pomocą lampy, nałóż top coat. Ma on za zadanie zapewnić idealne wykończenie, chronić kolor przed uszkodzeniami i nadać paznokciom połysk. Średni kosz to 15 zł. Top coat jest niezbędną częścią zestawu hybrydowego, ponieważ właśnie od niego zależy trwałość lakieru. Postaraj się stosować jak najlepszej jakości produkty!

Lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe to nic innego, jak kolorowe preparaty utwardzane za pomocą lamp UV lub LED. Najlepsze mogą utrzymać się na płytce nawet 3 tygodnie. Obecnie na rynku znajdziesz mnóstwo odcieni. Wybierz ten, który podoba ci się najbardziej.

Zobacz także: Co kolor paznokci mówi o kobiecie? Każda barwa inaczej świadczy o osobowości

Autor: Martyna Wojciechowska

Akcesoria damskie - jak dopasować czapkę do twarzy?