Obserwuj w Google News

Zasada 3 sekund to podstawa koreańskiej pielęgnacji skóry. Poznaj przepis na piękny wygląd

1 min. czytania
09.02.2021 10:19
Zareaguj Reakcja

Mamy do wyboru wiele trików, dzięki którym nasza skóra stanie się zdrowa, nawilżona i promienna. Wśród nich największą popularnością cieszą się metody zaczerpnięte z koreańskiej pielęgnacji. Jedną z nich jest zasada 3 sekund, którą stosują dziś kobiety z całego świata.

pielęgnacja skóry
fot. Shutterstock

Czasami niewielka zmiana podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych może przynieść niesamowite efekty. Obecnie coraz więcej mówi się o zasadzie 3 sekund - prostym sposobie na dogłębne odżywienie skóry. Sprawdziłyśmy, na czym on polega i jakie daje rezultaty.

Redakcja poleca

Zasada 3 sekund w pielęgnacji - na czym polega?

Doskonale wiemy, że każdy zabieg pielęgnacyjny na buzię powinien zacząć się od oczyszczania twarzy. Jednak niewiele mówi się o tym, że istotny jest też moment, w którym nałożymy na nią kolejne kosmetyki. Okazuje się, że mokra skóra tuż po usunięciu zanieczyszczeń najlepiej absorbuje składniki odżywcze zawarte w kremach, serach czy peelingach. Właśnie dlatego ważne jest, aby jak najszybciej zastosować na nią kolejny produkt.

Według zasad koreańskiej pielęgnacji po oczyszczeniu twarzy pojawia się tzw. okien­ko ra­tun­ko­we, czyli moment, w którym składniki preparatów mają szansę dotrzeć do głębszych warstw skóry. Średnio trwa on około 3 sekund.

Jeżeli więc do tej pory nakładałaś krem na osuszoną cerę, zmień to przyzwyczajenie. Tylko wtedy, kiedy skóra jest jeszcze wilgotna, najlepiej pochłania substancje znajdujące się w produktach pielęgnacyjnych.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia