Obserwuj w Google News

Zalando zamyka jeden ze swoich sklepów. Tu już nie zrobisz zakupów

2 min. czytania
22.11.2022 07:56
Zareaguj Reakcja

Zalando to znany sklep internetowy kojarzący się głównie z modą. Nie wszyscy wiedzą, że sieć odpowiadała również za markę z odzieżą używaną. Teraz okazuje się, że ta znika z rynku. 

Sklep Zalando
fot. Shutterstock

Sklepy z odzieżą używaną od lat cieszą się dużym zainteresowaniem klientów na całym świecie. Korzystanie z nich kojarzy się nie tylko z oszczędnością, ale przede wszystkim z mądrością i troską o środowisko. Taką siecią od kilku lat zarządzała firma Zalando. Niestety już nie będziemy mogli zrobić tam zakupów. 

Zobacz także:  Black Friday 2022 w CCC. Jakich promocji można się spodziewać?

Zalando zamyka sklep z używaną odzieżą

W roku 2019 głośno było o tym, że Zalando otworzyło sklep typu second hand. Można było go znaleźć zarówno w wersji online, jak i stacjonarnej. Zakupy w Zircle robili najczęściej niemieccy klienci. 

Redakcja poleca

Po kilku latach dowiedzieliśmy się, że koncept nie zdobył tak dużej popularności, jak zakładano. Okazuje się, że wspomniana marka znika z rynku na dobre. Zalando poinformowało, że już wcale jej nie potrzebuje.

Jako że sklep Zircle istniał w Niemczech, jego brak odczują głównie tamtejsi konsumenci. Do tej pory mogli tam kupować przede wszystkim używane ubrania, buty czy torebki. Była to świetna okazja do tego, by zaoszczędzić - produkty kosztowały zwykle od 3 do 7 euro.

Firma zapewnia, że nie dzieje się nic złego

Pomimo że Zalando postanowiło zamknąć Zircle, wcale nie zamierza odchodzić od sektora związanego z produktami z drugiej ręki. Okazuje się, że firma przeniosła swój używany asortyment na nową platformę.

Większość tego typu produktów znajdziemy teraz na "Zalando Pre-owned". Taka wersja ma być bardziej praktyczna, a wcześniejsza marka podobno miała być tylko testem.

Teraz na platformie Zalando Pre-owned klienci nie tylko kupią artykuły używane, ale będą mogli również je sprzedawać. W zamian za swoje towary otrzymają karty podarunkowe do tego sklepu.

modne ubrania i dodatki na 2021
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock