Obserwuj w Google News

Zagęszczanie włosów - sprawdź, która metoda będzie dla ciebie najlepsza!

2 min. czytania
Aktualizacja 29.01.2020
08.03.2019 13:50
Zareaguj Reakcja

Zagęszczanie włosów to popularny zabieg na który decydują się kobiety w każdym wieku. Można go przeprowadzić za pomocą 4 różnych metod. Dzięki nim twoje włosy staną się gęste jak nigdy dotąd. Sprawdź, która metoda najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku.

Zagęszczanie włosów
fot. Shutterstock

Zagęszczanie włosów to skuteczny sposób na bujną czuprynę. Jeżeli narzekasz na rzadkie kosmyki, będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę. Do wyboru mamy różne metody zagęszczania włosów, jednak nie każda z nich będzie dla ciebie odpowiednia. Wybór tej odpowiedniej powinien być uzależniony od tego, w jakiej kondycji są twoje kosmyki. Poznaj szczegóły zagęszczania włosów!

Redakcja poleca

Zagęszczanie włosów - rodzaje metod

Wyróżniamy 4 metody zagęszczanie włosów:

Metoda fryzjerska - cieszy się zdecydowanie największą popularnością. Do jej przeprowadzenia stosuje się włosy syntetyczne albo naturalne. Zgodnie z tą metodą zagęszczenie włosów polega na doczepianiu kosmyków do swoich włosów. W tym celu stosuje się tzw. mikroringi, czyli miedziane obrączki, które łączą ze sobą kosmyki.

Zobacz także: Na czym polega przedłużanie włosów metodą kanapkową? Poznaj jego zalety i wady!

Metoda clip in hair - polega na wczepianiu pasemek włosów w prawdziwe włosy. Zanim jednak to nastąpi, należy upiąć wszystkie swoje włosy w kok. Tę metodę uważa się za najbezpieczniejszą spośród wszystkich możliwości zagęszczania włosów.

Zobacz także: Masz cienkie włosy? Teraz to nie problem. Wiemy, jak o nie dbać!

W metodzie mikrowłókien - wykorzystuje się drobinki keratynowe, których zadaniem jest stworzenie efektu gęstej fryzury. Jest to możliwe, dzięki specjalistycznym preparatom nakładanym bezpośrednio na włosy. Gdy mikrowłókna naładują się elektrostatycznie, włosy staną się wyraźnie gęstsze.

Zobacz także: Spray do włosów pozwoli ci odmienić fryzurę na jeden dzień! Zobacz, jak działa i jaki wybrać

Mezoterapia igłowa - polega na pobudzaniu cebulek włosowych za pomocą wstrzykiwanego preparatu zawierającego substancje odżywcze, które pobudzają włosy do wzrostu. Aby uzyskać wymarzony efekt, należy przejść szereg zabiegów mezoterapii igłowej.

Niektóre osoby (szczególnie mężczyźni) decydują się na przeszczep włosów. Jest to zdecydowanie najdroższa i najbardziej skomplikowana metoda. Aby zobaczyć pierwsze efekty należy odczekać kilka miesięcy.

Sprawdź też, na czym polega przedłużanie włosów oraz doczepianie włosów.

Zagęszczanie włosów - domowe sposoby

  • Jeśli narzekasz na rzadkie włosy, postaraj się odpowiednio je pielęgnować. W ten sposób będziesz miała grubsze i gęste włosy. W tym celu możesz zastosować szereg domowych zabiegów (w szczególności maseczki odżywcze) oraz preparaty doustne z dodatkiem witaminy B i żelaza.
  • Świetnym sposobem na zagęszczanie włosów jest stosowanie henny, która sprawia, że kosmyki stają się grubsze i mocniejsze. Warto dodać, że henna do włosów w przeciwieństwie do farb jest naturalna i nie niszczy włosów i zawiera składniki odżywcze.

Wypróbujesz sposób na zagęszczenie włosów?

Wiecie, że da się wyprostować włosy bez używania prostownicy? I to na kilka sposobów. Zobaczcie jak to zrobić!

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?