Obserwuj w Google News

Zaczesany kucyk to hit wiosny 2022. Można go zrobić na wiele sposobów i pasuje do różnych okazji

2 min. czytania
21.02.2022 13:56
Zareaguj Reakcja

Kucyki kojarzą się z dziecięcymi fryzurami, ale mogą być eleganckie. Zwłaszcza te w "zaczesanym" wydaniu, które będą hitem wiosną 2022 roku.

Zaczesany kucyk to fryzura na różne okazje i hit wiosny 2022. TOP 5 pomysłów
fot. Shutterstock

Niektóre fryzury są na tyle uniwersalne, że pasują do wielu okazji. Możemy je nosić zarówno na co dzień, jak również uzupełnić nimi eleganckie, wieczorowe stylizacje. Są to też idealne fryzury na wesele lub imprezę z przyjaciółmi. Do grona tego typu uczesań z pewnością należy kucyk. Zwłaszcza w takiej formie jak ten, który będzie hitem 2022 roku. Portal glamourmagazine.co.uk donosi bowiem, że w najbliższych miesiącach najmodniejszy będzie zaczesany kucyk. Można go zrobić na różne sposoby. Nic więc dziwnego, że zakochały się w nim gwiazdy i instagramerki. 

Zobacz także:  Bixie to najmodniejsza fryzura 2022 roku. Będzie królować wiosną i latem

Zaczesany kucyk na czubku głowy

Kucyk na czubku głowy w stylu Ariany Grande to hit od wielu sezonów. Teraz wszystkie będziemy na niego stawiać.

Redakcja poleca

Wystarczy zaczesać włosy wysoko do góry i spiąć je gumką na samym czubku głowy. Następnie bierzemy pojedyncze pasma i owijamy nimi gumkę. Dzięki temu otrzymamy elegancką i banalnie prostą fryzurę.

Taki kucyk może być prosty jak u Ariany Grande. Warto jednak też podkręcić go i stworzyć fryzurę w stylu Beyonce. Sami zobaczcie, jak wygląda to uczesanie. 

Zaczesany kucyk przy karku

Tego typu uczesanie uznawane jest za fryzurę biznesową. Często kobiety łączą takie upięcie z garniturem lub klasyczną sukienką, którą mogą założyć do pracy. Rzadziej spotykane jest podczas wieczorowych przyjęć.

Zobacz także:  To upięcie włosów to hit wiosny 2022. Zrobisz je w mniej niż 10 minut

Zaczesany kucyk z ozdobami

Kucyki warto urozmaicać różnymi dodatkami, żeby nie wyglądały na klasyczną, prostą fryzurę. Ozdoby do włosów jak kokardy, spinki czy opaski sprawią, że nasze uczesanie będzie prezentować się efektownie.

Zaczesany kucyk natapirowany

Natapirowane włosy niedawno powróciły do łask. Właśnie taka forma czesania pasm może sprawić, że nasz kucyk będzie oryginalny. Wystarczy zaczesać włosy do tyłu, związać je gumką w dowolnym miejscu, a następnie natapirować. 

Zaczesany kucyk w stylu retro

Na koniec kucyk w stylu lat 60. Wystarczy wyciągnąć na czoło grzywkę i zakręcić "koński ogon" lokówką. Dzięki temu osiągniemy retro look, idealny do wielu eleganckich i codziennych stylizacji. 

Zobacz także:  Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Nieudane fryzury gwiazd. Pamiętacie te uczesania? [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News

Źródło: glamourmagazine.co.uk