Obserwuj w Google News

Doskonały w walce z cellulitem i nie tylko! Jakie jeszcze właściwości ma wyciąg z kasztanowca?

2 min. czytania
11.02.2020 14:08
Zareaguj Reakcja

Wyciąg z kasztanowca wykorzystywany jest nie tylko w lecznictwie, ale też w kosmetologii. Wszystko przez jego cudowne właściwości. Jak działa wyciąg z kasztanowca i dlaczego warto się nim zainteresować?

Kasztany
fot. Shutterstock

Wyciąg z kasztanowca ma wiele cennych dla człowieka właściwości. Przede wszystkim wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia przepływ krwi w organizmie, wspomaga metabolizm, zapobiega obrzękom, jest skuteczny w walce z cellulitem i zapobiega powstawaniu żylaków. Warto zatem taki wyciąg z kasztanowca stosować, jeśli mamy predyspozycje do występowania wymienionych problemów.

Jak stosować wyciąg z kasztanowca i dlaczego jest tak chętnie wykorzystywany w kosmetologii?

Redakcja poleca

Wyciąg z kasztanowca - działanie

Wyciąg z kasztanowca zawiera escynę, kumarynę, flawonoidy, fenolokwasy, garbniki. I to właśnie one odpowiadają za hamowanie stanów zapalnych, uelastycznianie naczyń krwionośnych czy zmniejszanie bólu.

Wysokie stężenie tych cennych substancji w wyciągu kasztanowca sprawia, że jest on chętnie stosowany w lecznictwie i kosmetologii. Jakie zastosowanie w domu może mieć wyciąg z kasztanowca?

Wyciąg z kasztanowca - zastosowanie

1. Wspieranie układu krwionośnego

Wyciąg z kasztanowca wzmacnia przede wszystkim naczynia krwionośne. Uelastycznia je, ale też poprawia krążenie krwi i zapobiega powstawaniu obrzęków i żylaków. Dlatego też właśnie jest składnikiem wielu kremów, maści i leków na żylaki.

Dzięki takim właściwościom wyciąg z kasztanowca jest obowiązkowym składnikiem kosmetyków dla cery naczynkowej! Zapobiega on powstawaniu pajączków, gdyż uelastycznia naczynia krwionośne. Sprawia też, że skóra staje się bardziej napięta, dlatego znajdziemy go w kosmetykach do cery dojrzałej. Wyciąg z kasztanowca sprawdzi się bowiem w pielęgnacji skóry, na której pojawiają się już małe zmarszczki na twarzy.

2. Idealny na cienie pod oczami

Wyciąg z kasztanowca to doskonały lek na siniaki i obrzęki, ale też remedium na pojawiające się pod oczami cienie. Jeżeli masz problem z ich powstawaniem, koniecznie zainwestuj w krem z dodatkiem tego składnika.

3. Ochrona przed promieniami słonecznymi

Liczne badania wskazują, że wyciąg z kasztanowca nie tylko poprawia ogólną kondycję skóry, ale też poprawia skuteczność kosmetyków z filtrem UV! Warto zatem stosować kosmetyki z dodatkiem wyciągu z kasztanowca, jeśli wybieramy się na słońce. Pamiętajmy, że słońce przyspiesza procesy starzenia się skóry, dlatego stosowanie wyciągu z kasztanowca może im zapobiec. Albo przynajmniej je opóźnić.

4. Doskonały w walce z cellulitem

Wyciąg z kasztanowca poprawia krążenie, uelastycznia naczynia krwionośne i jest odpowiedzią na to, jak zwalczyć cellulit. Często wyciąg z kasztanowca wykorzystuje się w masażach, które mają wyeliminować cellulit. Dzięki niemu bowiem usuwane są z organizmu toksyny - dokładnie z jego tkanki podskórnej - a to sprawia, że cellulit jest mniej widoczny.

Jakie błędy w pielęgnacji popełniamy? Niestety jest ich bardzo dużo! Oto 10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery.

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery