Obserwuj w Google News

Wólczanka przyjmie twoje zużyte ubrania. Nie chcesz ich? Oddaj

2 min. czytania
27.11.2022 12:00
Zareaguj Reakcja

Korzystanie z produktów pochodzących z drugiego obiegu jest dziś bardzo pożądane. Sklepy coraz częściej organizują inicjatywy, które zachęcają do oddawania zużytych ubrań. Jeśli masz takie, wystarczy, że odwiedzisz znaną sieciówkę. 

Sklep Wólczanka
fot. Shutterstock

Coraz więcej znanych marek modowych przypomina klientom o tym, jak ważne jest rozsądne robienie zakupów. Z jednej strony jesteśmy zachęcani do ciągłego sięgania po nowe rzeczy, z drugiej do oddawania zużytej odzieży. Takie elementy garderoby często można przerobić i wykorzystać ponownie. Teraz ekologiczne rozwiązanie wprowadza Wólczanka. 

Zobacz także:  25-latka przestała nosić buty. Odtąd zamierza chodzić boso

W tej sieciówce oddasz zużyte ubrania

Znana sieciówka ma dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników działań związanych z recyklingiem. Okazuje się, że dzięki nowej inicjatywie nie tylko zadbamy o planetę, ale również pomożemy potrzebującym dzieciom.

Redakcja poleca

Chodzi o akcję, w ramach której klienci mogą przynosić do sklepu Wólczanka zużyte lub nowe ubrania dowolnej marki. Wszystko to ma pomóc promować m.in. zrównoważoną modę. 

Sieć rozpoczęła współpracę z marką Ubrania Do Oddania, tworząc inicjatywę o nazwie "Daj niepotrzebnym ubraniom drugie życie". O akcji przypomina m.in. za pośrednictwem Instagrama.

Jak oddać ubrania do Wólczanki?

Odzież można oddawać w sześciu wielkoformatowych placówkach sieci Wólczanka, w największych miastach Polski. W sklepach zauważymy specjalne boksy, do których wrzuca się ubrania. Da się też zamówić bezpłatnego kuriera przez stronę internetową, który odbierze produkty z wybranego przez nas miejsca. 

Na końcu wszystkie zebrane rzeczy zostaną poddane recyklingowi, a każdy kilogram ubrań wygeneruje zyski. Wsparcie finansowe ma otrzymać ponad 41 tys. podopiecznych Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock