Obserwuj w Google News

Te tabletki wzmocnią i poprawią wygląd twoich płytek paznokci. Sprawdź nasz ranking!

2 min. czytania
25.03.2020 15:14
Zareaguj Reakcja

Osłabione, rozdwajające się paznokcie to zmora wielu z nas. Przyczyn tego problemu może być wiele, ale na szczęście można jemu zaradzić. Poza odpowiednią dietą i pielęgnacją, warto stosować witaminy na paznokcie. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie składniki powinny zawierać oraz które propozycje warto kupić.

tabletki
fot. Shutterstock

Witaminy na paznokcie skutecznie poprawią wygląd i zapewnią wzmocnienie twoim płytkom. Poza tym składniki zawarte w tych preparatach uzupełnią niedobory w naszym organizmie. Sprawdź, które składniki mają kluczowe znaczenie dla kondycji paznokci.

Redakcja poleca

Witaminy na paznokcie - skład

Witaminy na paznokcie zwykle poprawiają też wygląd i kondycję skóry i włosów. Zawarte są w nich minerały, takie jak fosfor, żelazo, wapń.

W suplementach odpowiedzialnych za zdrowie i wygląd naszych paznokci znajdziemy poniższe witaminy:

Witamina H (inaczej biotyna) ma największy wpływ na zdrowie naszych paznokci, skóry i włosów. Jej niedobór może prowadzić do łamliwości kosmyków i płytek oraz ich osłabienia. Biotyna może być dostarczana organizmowi w pożywieniu. Znajdziemy ją w mleku, żółtkach jaj, warzywach (pomidor, kalafior, szpinak, buraki, marchew), podrobach, otrębach, ryżu, orzechach włoskich, migdałach, łososiu, sardynkach.

Witamina A (inaczej retinol) jest niezbędna w naszym organizmie. Jej działanie jest kluczowe w utrzymaniu dobrego stanu skóry, paznokci i włosów. Znajdziemy ją nie tylko w suplementach diety, ale też w pożywieniu, m.in. w wątróbce i podrobach, słodkich ziemniakach, marchwi, jarmużu, szpinaku, dyni.

Witamina B8 jest odpowiedzialna także za porost paznokci, a także włosów.

Witamina C wzmacnia paznokcie i ma silne działanie przeciwbakteryjne, zapobiega stanom zapalnym w obrębie płytek.

Witamina D stanowi budulec kości, a także paznokci.

Witamina E jest odpowiedzialna za transportowanie tlenu do komórek organizmu, w tym komórek paznokci. Znajdziemy ją w suplementach oraz w pożywieniu, m.in. w nasionach słonecznika, orzeszkach ziemnych, orzechach laskowych, migdałach, pomidorach, szpinaku, białej kapuście, suszonych morelach, botwinie oraz różnego rodzaju olejach.

Witaminy na paznokcie - które wybrać?

Poniżej przedstawiamy przegląd preparatów na paznokcie dostępnych w każdej aptece.

1. L’biotica, tabletki na włosy i paznokcie

L’biotica Włosy i Paznokcie

2. Skrzyp + Vit z Bambusem

 

Skrzyp + Vit z Bambusem

3. Vitadiet Dervit

Vitadiet Dervit

4. Włosy, Skóra, Paznokcie, kompleks Superior Singularis

Włosy Skóra Paznokcie Kompleks Superior Singularis

Nie masz pomysłu na fryzurę, a masz włosy średniej długości? Mamy dla ciebie kilka modnych propozycji!

Włosy półdługie - galeria z najciekawszymi pomysłami