Obserwuj w Google News

Wetrzyj we włosy buraki. Efekt powali cię na kolana

2 min. czytania
Aktualizacja 12.10.2023
12.10.2023 15:08
Zareaguj Reakcja

Wiele kobiet marzy o zmianie wyglądu. Zdarza się jednak, że panie nie są przekonane do chemicznych specyfików, np. farb do włosów ze sklepowych półek. Pewna internautka postanowiła przetestować w związku z tym naturalny barwnik. We włosy wtarła papkę z buraka.

Przetestowała naturalne farbowanie włosów. Na jej głowie wylądowały buraki
fot. Artur Barbarowski/East News, @stellamariacini/TikTok

Jakiś czas temu informowaliśmy o domowej mgiełce z szyszek chmielowych, która przywróci matowym włosom dawny blask. Tym razem naszą uwagę zwróciło nagranie, do którego dotarł portal Wirtualna Polska Kobieta. Tiktokerka Stella Cini przetestowała w nim sztuczkę na naturalne farbowanie włosów. Zaprezentowała, jak mieszanka z buraka poradziła sobie z jej fryzurą.

Redakcja poleca

Postawiła na naturalne farbowanie włosów. Na głowie zastosowała papkę z buraka

Stella Cini jest ekspertką od fryzur i właścicielką firmy Stellari, produkującej szczotki do włosów. Na koncie @stellamariacini na TikToku często testuje rozmaite sztuczki, poświęcając na te potrzeby nie tylko liczne peruki, ale i własne włosy. Wśród rozlicznych nagrań można znaleźć również dokumentowanie procesów koloryzacyjnych, także tych z wykorzystaniem naturalnych barwników.

Z jednym z opublikowanych jakiś czas temu filmów internautka wzięła na tapet barwiące właściwości buraków. Nabytą wcześniej jedną sztukę warzywa obrała, pokroiła na kawałki i ugotowała. Po obróbce termicznej Stella zmiksowała miękkie części buraka, po czym odcedziła je i dokładnie wsmarowała powstały z nich sok w swoje krótkie włosy.

- Zostawię to przez kilka godzin, bo tak jest napisane w sieci, a potem wrócę i pokażę wam efekty. Sprawdzę, czy faktycznie możecie pofarbować włosy burakiem – zapowiedziała tiktokerka.

Farbowanie włosów burakiem - proces
fot. @stellamariacini/TikTok

Zobacz także: Nie związuj tak włosów na noc. Ekspertka pokazuje najgorsze fryzury do spania

Farbowanie włosów burakiem. Tiktokerka pokazała efekty

Efekt wykorzystania naturalnej farby z buraka zaskoczył samą Stellę. Internautka uznała, że to „fajny kolor”, prezentując swoim widzom wyrazisty odcień różu. Użytkownicy TikToka żartobliwie uznali, że to „najbardziej naturalny kolor na świecie” oraz pozostawili pod opublikowanym przez kobietę filmem wiele komplementów.

Fabrowanie włosów burakiem - rezultat
fot. @stellamariacini/TikTok

Portal Wirtualna Kobieta podkreśla, że ten sposób farbowania włosów nie jest długotrwały – efekt utrzymuje się maksymalnie 10 dni. Może nie przypaść do gustu osobom ceniącym względy praktyczne; kontakt z wodą (nawet deszczem) ma szansę sprawić, że kolor zblednie, a same plamy z buraka niezwykle trudno jest wywabić z tkanin.

Należy również pamiętać, że farbowanie włosów – niezależnie od wybranej metody – powinno przebiegać w bezpiecznych okolicznościach. Na początku trzeba przeprowadzić tzw. próbę uczuleniową środków, które zamierzamy zastosować na naszej głowie. Jeśli w ciągu następnej doby zauważymy zaczerwienienia czy reakcje alergiczne, należy zrezygnować z używania wywołujących je produktów.

Nie przegap
zioła-na-mocne-i-zdrowe-wlosy-galeria_
4 Zobacz galerię
fot. shutterstock_Chiociolla