Obserwuj w Google News

Jak wygląda warkocz wodospad? Oto instrukcja, jak go zrobić!

2 min. czytania
29.01.2020 14:20
Zareaguj Reakcja

Warkocz wodospad to jedna z najbardziej efektownych form warkocza. Wygląda spektakularnie, ale czy łatwo go zrobić? Oto krótka instrukcja, jak zrobić warkocz wodospad.

Warkocz wodospad
fot. Shutterstock

Warkocz wodospad to szczególny wariant warkocza dobieranego. Doskonale sprawdzi się jako fryzura na co dzień, ale też idealnie nadaje się na najróżniejsze okazje - takie jak wesele czy impreza.

Warkocz wodospad jest bardzo romantyczny, ale jednocześnie efektowny - zrobi wrażenie na każdym, kto go zobaczy. I choć wygląda jak czasochłonna i misternie tworzona fryzura, w rzeczywistości łatwo go zrobić! Oto instrukcja, jak zrobić warkocz wodospad i komu najbardziej będzie on pasował? Zobaczcie.

Redakcja poleca

Warkocz wodospad - dla kogo

Warkocz wodospad pasuje do wielu typów urody i wielu rodzajów włosów. Mogą go nosić zarówno kobiety o krótkich, średnich, jak i długich włosach. Świetnie będzie wyglądał zarówno na prostych, jak i na kręconych włosach.

Warkocz wodospad polecany jest szczególnie kobietom, które mają cienkie i płaskie włosy. Dzięki niemu ich fryzura nabierze lekkości i objętości. Wystarczy najpierw zrobić fryzurę warkocz wodospad, a następnie lekko podkręcić końce włosów.

Warkocz wodospad - jak zrobić

Przed przystąpieniem do robienia warkocza wodospadu warto pamiętać o tym, że u każdego wyjdzie on trochę inaczej. Zależy on przede wszystkim od tego, jaki splot my wybierzemy, ale też od tego, jak gęste włosy mamy.

Warkocz wodospad może być zaplatany tak, że z obu stron głowy utworzymy kaskady, które połączymy z tyłu. Możemy też wykonać kaskadę tylko po jednej stronie głowy, a następnie zakończyć ją warkoczem lub kucykiem. To, jak zrobimy tę fryzurę, zależy tylko od nas. A jak ją wykonać? Oto instrukcja w kilku prostych krokach.

1. Zacznij od porządnego rozczesania włosów. Musisz też zdecydować, czy twój warkocz wodospad ma być bardzo naturalny, czy może jednak wolisz najpierw wyprostować włosy, aby zrobić mu gładkie podłoże.

2. Nad skronią chwyć pasmo włosów, które następnie musisz rozdzielić na trzy części.

3. Zaplataj warkocza tak jak zwykłego, klasycznego warkocza. Pamiętaj jednak, aby dolne pasmo zostawić luźno wiszące, a z kolei do warkocza dobierz trzecie pasmo z partii włosów znajdującej się pod warkoczem. Z kolei do górnego pasma dobierz kolejne pasmo z włosów tak, jak w przypadku warkocza dobieranego.

4. Zaplataj włosy w ten sposób dotąd aż nie uznasz, że chcesz, aby tu zakończył się warkocz wodospad. Na końcu zwiąż go delikatną gumką do włosów.

5. Pozostałą część włosów możesz naturalnie lekko podkręcić albo wyprostować.

6. Całą fryzurę utrwal za pomocą lakieru do włosów, aby móc cieszyć się efektem przez dłuższy czas.

Nie wygląda to na zbyt skomplikowaną procedurę, prawda?

Warkocz wodospad - inspiracje

W sieci znajdziemy mnóstwo zdjęć oraz instrukcji wideo, które pokazują, jak w prosty sposób zrobić warkocz wodospad. Jeżeli szukasz pomysłu na to, jak powinna wyglądać twoja wersja tego warkocza, koniecznie spójrz na te inspiracje! Może coś szczególnie wpadnie ci w oko?

Masz długie włosy, ale brakuje ci pomysłu na to, jak je czesać? Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!                 

Najpiękniejsze fryzury dla długich włosów