Obserwuj w Google News

H&M wprowadza opłaty za zwrot zakupów. Nie wszystkim się to spodoba

2 min. czytania
04.10.2022 08:09
Zareaguj Reakcja

Wygodnie jest robić zakupy ze świadomością, że jeśli dane ubranie nie przypadnie nam do gustu, to będziemy mogli je zwrócić. Do tej pory w większości sieciówek mogliśmy oddawać niechciane produkty bez żadnych opłat. Teraz H&M szykuje w tej materii zmiany.

Szyld sklepu H&M
fot. Shutterstock

Niezależnie od tego, czy robimy zakupy stacjonarnie, czy przez internet uwielbiamy, kiedy sprzedawcy gwarantują nam możliwość zwrotu towarów. Zwykle na oddanie rzeczy mamy 30 dni - to pozwala nam spokojnie przemyśleć każdy wybór. Niesyty, choć takie usługi z reguły są darmowe, niektóre sieci coraz częściej myślą o pobieraniu za nie opłat. Najpierw politykę zwrotów zmieniła Zara, a teraz robi to także H&M.

Zobacz także:  Czym jest szafa kapsułowa? By ją stworzyć wystarczy 40 ubrań

Zwrot zakupów w H&M będzie płatny?

Od jakiegoś czasu w mediach mówi się o kłopotach finansowych sieci H&M. Firma zmniejsza zatrudnienie i myśli nad tym, jak ograniczyć straty Jednym z pomysłów, na który wpadła, jest pobieranie pieniędzy za zwrot zakupów. Taka usługa przechodzi teraz fazę testową.

Redakcja poleca

Opłaty za zwrot zakupów w H&M mają dotyczyć usług internetowych. Z jednej strony można pomyśleć, że nic w tym dziwnego - wiele osób regularnie i masowo zamawia dziś ubrania, by później większość z nich oddawać - z drugiej miłośnicy takich rozwiązań mogą poczuć rozczarowanie.

Firma poinformowała, że sprawdza, czy nowa usługa się przyjmie. Na początek została wprowadzona w kilku krajach. Zwroty są obecnie płatne w oddziałach Wielkiej Brytanii i Norwegii.

Tego typu posunięcia mogą być rozszerzane kolejno o inne państwa. H&M stawia teraz na oszczędności, a pobieranie wspomnianych opłat może przynieść dodatkowe zyski. Firma uspokaja jednocześnie, że zwroty za zakupy stacjonarne pozostaną darmowe.

Trendy jesień 2022: H&M

H&M to szwedzki koncern modowy, który istnieje na światowym rynku od wielu lat. Polacy uwielbiają ten sklep m.in. dlatego, że na miejscu znajduje się szeroki wybór asortymentu z różnych kategorii. W ofercie dostępne są ubrania zarówno sportowe, jak i te na specjalne okazje. Nie brakuje też kosmetyków czy akcesoriów. Ceny towarów są bardzo atrakcyjne, a dodatkowo często mamy szansę korzystać tam ze specjalnych promocji.

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock