Obserwuj w Google News

Utwardzacz do paznokci - sposób na piękne i mocne płytki

2 min. czytania
Aktualizacja 07.03.2019
07.03.2019 12:16
Zareaguj Reakcja

Utwardzacz do paznokci to produkt, który wzmacnia, usztywnia płytki i zapobiega ich łamaniu. Ponadto kosmetyk chroni je przed szkodliwym działaniem lakieru. Dobrej jakości utwardzacz do paznokci sprawi, że twoje płytki przestaną być łamliwe, kruche i miękkie. Poznaj szczegóły.

Manicure
fot. Shutterstock

Utwardzacz do paznokci to kosmetyk, którego powinno się używać za każdym razem, kiedy używamy lakieru. Nie dość, że produkt ten korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd płytek, to jeszcze sprawia, że lakier dłużej się na nich trzyma. Poniżej przedstawiamy wszelkie zalety płynące ze stosowania utwardzacza do paznokci.

Nasz paznokcie stają się łamliwe, kiedy mamy niedobory witamy A, witaminy E, witaminy C, witaminy B, a także niektórych minerałów, np. cynku, wapnia, krzemu, magnezu.

Redakcja poleca

Utwardzacz do paznokci - skład

Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, sprawdź jaki ma skład. Utwardzacz do paznokci powinien zawierać następujące substancje:

  • octan etylu,
  • octan butylu,
  • nitroceluloza,
  • żywica formaldehydowa.

Niektóre produkty wzbogacone są dodatkowo o kilka innych składników, do których należą m.in. filtry UV oraz keratyna. Dzięki nim lakier do paznokci nie odpryskuje i płytki stają się jeszcze bardziej błyszczące. Dzięki temu utwardzacz do paznokci może być alternatywą dla bezbarwnego lakieru.

Utwardzacz do paznokci - sposób użycia

Utwardzacz do paznokci jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy, że naniesiesz cienką warstwę kosmetyku po wyschnięciu lakieru i gotowe.

Jeżeli zaś na co dzień nie stosujesz lakierów, możesz nanieść utwardzacz bezpośrednio na oczyszczoną płytkę. Paznokcie staną się gładkie, lśniące i twarde jak nigdy dotąd. Jeśli chcesz utrzymać ten efekt, używaj utwardzacza regularnie.

Utwardzacz do paznokci - przegląd propozycji

Na rynku znajdziemy wiele kosmetyków utwardzających paznokcie w bardzo zróżnicowanych cenach. Okazuje się jednak, że niektóre tańsze propozycje mogą działać tak samo dobrze, jak te droższe. Poniżej przedstawiamy najlepsze utwardzacze do paznokci dostępne w drogeriach.

1. Utwardzac zdo paznokci Seche Vite Dry Fast Top Coat

Opatentowana formuła przenika przez warstwy lakieru aż po warstwę bazy, tworząc trwałą, odporną na odpryski i złuszczanie warstwę kosmetyku. Seche Vite zapobiega żółknięciu lakieru, nadaje paznokciom błysk i jedwabisty wygląd.

Fotografia: materiały prasowe

2. Diamond Top Coat Inglot utwardzacz do paznokci

Diamond Top Coat przedłuża trwałość lakieru, podkreśla jego kolor i nadaje połysk.

Fotografia: materiały prasowe

3. Paese, Akrylowy utwardzacz do paznokci

Nowoczesna formuła preparatu na bazie polimeru akrylowego zapewnia bardzo twardą i trwałą barierę ochronną płytki paznokcia.

Fotografia: materiały prasowe

4. Utwardzacz do paznokci Wibo, Iron Hard

Utwardzacz do paznokci Wibo Iron Hard przedłuża trwałość manicure. Utwardzacz do paznokci Wibo Iron Hard zabezpiecza lakier przed pękaniem i ścieraniem. Nadaje paznokciom niesamowity połysk, oraz wzmocnienie koloru lakieru.

Fotografia: materiały prasowe

 

Staranny manicure to nie wszystko! Najpierw o paznokcie trzeba odpowiednio zadbać. Jak? Poznaj 10 sprawdzonych sposobów na piękne paznokcie!

10 sprawdzonych sposobów na piękne paznokcie