Obserwuj w Google News

Utrwalacz do makijażu - sposób na piękny make-up od rana do nocy!

3 min. czytania
22.02.2019 15:28
Zareaguj Reakcja

Utrwalacz do makijażu, jak sama nazwa wskazuje, ma zapewnić maksymalną trwałość makeup'u bez konieczności nanoszenia poprawek w ciągu dnia. Z naszego artykułu dowiesz się, jak używać utrwalacza pod makijaż oraz który produkt warto wybrać.

Utrwalacz do makijażu
fot. Shutterstock

Utrwalacz do makijażu działa jak  to produkt, którego nie powinno zabraknąć w twojej kosmetyczce. Jest on całkowicie bezpieczny dla skóry, nie przesusza jej, ani nie zapycha porów. Podpowiemy ci, jakie składniki zawiera utrwalacz do makijażu oraz w jaki sposób należy go stosować.

Redakcja poleca

Utrwalacz do makijażu - właściwości

Utrwalacz do makijażu ma następujące właściwości:

  • blokuje kanaliki potowe,
  • zapobiega ścierania się makijażu,
  • przedłuża żywotność makijażu,
  • zapobiega powstawaniu nieestetycznych plam na twarzy,
  • tworzy jednolita warstwę (powłokę), która spaja wszystkie warstwy make-up'u.

Utrwalacz do makijażu - sposób użycia

Utrwalacz do makijażu powinien dawać taki sam efekt niezależnie od rodzaju make-upu. Zanim go zastosujesz, musisz upewnić się, że make-up jest idealnie równo rozprowadzony na twarzy. Pamiętaj też, aby przed jego rozpyleniem zastosować puder, bronzer i róż do policzków. Jeśli zależy ci na efekcie skóry pełnej blasku, polecamy też użyć podkład rozświetlający i puder rozświetlający. Jeśli nie użyjesz ich przed zastosowaniem utrwalacza, to później nie będziesz mogła już ich użyć.

Utrwalacz do makijażu powinien być rozpylany w odległości od 30 do 40 cm od twarzy, koniecznie przy zamkniętych oczach. Jeżeli będziesz trzymać utrwalacz w spray'u zbyt blisko twarzy, na skórze mogą się pojawić mokre plamy, przez co produkt nie będzie równomiernie rozprowadzony.

Utrwalacz do makijażu - jaki produkt wybrać?

Utrwalacz do makijażu znajdziesz w każdej drogerii. Poniżej prezentujemy listę produktów w różnych przedziałach cenowych:

1. Utrwalacz do makijażu Wibo, Fixing Spray

Zabezpiecza makijaż przed ścieraniem i rozmazywaniem, tworzy niewidoczną warstwę ochronną zachowując świeżość i idealny wygląd makijażu nawet do 24h. Testowany dermatologicznie.

Fotografia: materiały prasowe

2. Utrwalacz do makijażu Bielenda Make-Up Academie

Fixer Mgiełka do utrwalania makijażu na wiele godzin utrzymuje make-up w nienagannym stanie, zachowuje właściwe kolory i długotrwały mat. Cera pokryta delikatną transparentną powłoką zabezpieczona jest przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznym.

Fotografia: materiały prasowe

3.Inglot Makeup Fixer mgiełka do twarzy

Utrwalacz makijażu w postaci lekkiej, wygodnej w użyciu mgiełki. Delikatna, bezalkoholowa formuła tworzy niewidoczną warstwę ochronną, gwarantując nieskazitelny, pełen świeżości makijaż przez wiele godzin. Zawarty w produkcie ekstrakt z czarnej perły sprawia, że skóra pozostaje gładka i pełna blasku.

Fotografia: materiały prasowe

4. Golden Rose spray utrwalający makijaż 120 ml

Spray, który dzięki swojej lekkiej i nielepiącej się konsystencji pozwala na zachowanie idealnego makijażu przez cały dzień. Szybko wysycha, utrwalając przy tym makijaż i nie przesusza skóry.

Fotografia: materiały prasowe

5. Mgiełka do twarzy MAC Prep + Prime Fix+

Lekka mgiełka zawierająca witaminy i minerały oraz mieszankę zielonej herbaty, rumianku i ogórka, która delikatnie łagodzi i odżywia skórę. Dzięki niej skóra otrzymuje natychmiastową dawkę nawilżenia oraz delikatny blask, który odświeża i wykańcza makijaż. Wszystkie produkty Sized To Go są wygodne do zabierania ich wszędzie ze sobą i mieszczą się w opakowaniach o objętości 30 lub mniej ml, dzięki czemu można wnosić je na pokład samolotu. Zniżka nie ma zastosowania.

Fotografia: materiały prasowe

 

Niektórzy mężczyźni nie lubią makijażu w ogóle, innym podoba się delikatny, a kolejni lubią jak ich kobiety malują się mocno. Jest jednak kilka rodzajów makijażu, za którym mężczyźni nie przepadają w ogóle.

Jakie makijaże nie podobają się mężczyznom?