Obserwuj w Google News

Co stanie się z ubraniami i klejnotami królowej Elżbiety? Ta osoba ma do nich pierwszeństwo

2 min. czytania
26.09.2022 08:08
Zareaguj Reakcja

Królowa Elżbieta miała pokaźną kolekcję biżuterii. Okazuje się, że po jej śmierci te klejnoty zostaną rozdane. Nie uwierzycie, kto ma do nich pierwszeństwo.

Ubrania i klejnoty królowej Elżbiety zostaną rozdane. Jedna osoba ma do nich pierwszeństwo
fot. Splash News/EAST NEWS

Każda królowa może poszczycić się pokaźną kolekcją błyskotek. Z reguły są to oczywiście korony i tiary, ale też zjawiskowe naszyjniki, kolczyki czy pierścienie. Tak było również w przypadku królowej Elżbiety. Monarchini miała wiele prywatnych klejnotów, a część z nich pochodziła jeszcze z zamierzchłych epok - np. z kolekcji jej matki lub królowej Wiktorii. Teraz pojawiło się pytanie, co się z nimi stanie. Okazuje się, że z pewnością nie przepadną. Zarówno ubrania, jak i biżuterię królowej otrzyma ktoś inny.

Zobacz także:  Niezwykły symbol na trumnie królowej Elżbiety. Jego historia wyciska łzy

Ubrania i klejnoty królowej Elżbiety zostaną rozdane. Jedna osoba ma do nich pierwszeństwo

Portal dailymail.co.uk poprosił o poradę ekspertów. Ci przewidzieli, co stanie się z ubraniami i klejnotami królowej Elżbiety. 

Redakcja poleca

Najpopularniejsze elementy garderoby i dodatki monarchini zostaną przekazane do skarbca i zachowane w celach historycznych. Z pewnością będzie do nich należeć jej korona, ale znajdą się tam też jej najbardziej rozpoznawalne ubrania - np. suknia ślubna czy strój koronacyjny. 

Niektóre z jej kultowych strojów, takie jak stroje jubileuszowe lub płaszcze i kapelusze noszone przez nią podczas królewskich wesel, z pewnością zostaną zachowane dla celów historycznych - powiedziała Christine Ross, ekspertka ds. rodziny królewskiej, w rozmowie z dailymail.co.uk.

Bardziej prywatne pamiątki po królowej trafią w ręce bliskich jej kobiet. Okazuje się, że pierwszeństwo do wyboru biżuterii ma... królowa małżonka Camilla. To właśnie ona - jako żona obecnie panującego monarchy - otrzyma wiele z prywatnych klejnotów jej zmarłej teściowej. "The Sun" podaje, że do kolekcji królowej należało m.in. 98 broszek, 46 naszyjników, 15 pierścionków, 14 zegarków, 5 wisiorków i kilkadziesiąt par kolczyków. 

Zobacz także:  Camilla oddała hołd królowej Elżbiecie. Ten szczegół ma ogromne znaczenie

Królowa małżonka Camilla otrzyma klejnoty królowej Elżbiety

Królowa małżonka Camilla może zatem wybrać, jakie klejnoty trafią do jej kolekcji. Te błyskotki mają podkreślić jej rangę jako żony króla. 

W tym wszystkim jest hierarchia. Królowa małżonka wybiera biżuterię królowej. Potem jest oczywiście księżna Walii, Kate - dodała inna ekspertka, Katie Nicholl, również w rozmowie z dailymail.co.uk.

Okazuje się zatem, że wnuki królowej także będą miały szansę, żeby otrzymać pamiątkę po swojej babci. Niektórzy twierdzą, że suknie Elżbiety II mogą nawet zostać przerobione, żeby pasować np. na księżniczkę Eugenię, księżniczkę Beatrycze, a nawet na Charlotte czy Lilibet w przyszłości. 

Warto dodać, że wszystkie królewskie klejnoty, które przechodzą z pokolenia na pokolenie od wieków, aktualnie znalazły się pod władaniem nowego monarchy - króla Karola III. 

Zobacz także: Córka Kate i Williama oddała hołd królowej Elżbiecie. Na pogrzeb zabrała wyjątkowy prezent od babci

Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zmieniała się w czasie swojego panowania [GALERIA]
11 Zobacz galerię
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Źródło: dailymail.co.uk/thesun.co.uk