Obserwuj w Google News

Trwała na rzęsy - skuteczny sposób na podkręcenie rzęs

Magdalena Barszczak
2 min. czytania
Aktualizacja 30.12.2019
23.07.2018 12:47
Zareaguj Reakcja

Trwała na rzęsy to zabieg kosmetyczny, który może stać się poważną konkurencją dla zalotki. Mimo że jest on skuteczny i zapewnia długotrwały efekt, wciąż nie cieszy się popularnością. Trwała na rzęsy wykonywana jest w salonach piękności. Poznaj szczegóły tego zabiegu i sprawdź, ile kosztuje.

Rzęsy
fot. Shutterstock

Trwała na rzęsy sprawi, że twoje rzęsy będą widocznie podwinięte i będą wydawały się gęstsze. Efekt ten będzie utrzymywał się od 6 do 8 tygodni. Niezależnie od tego czy masz krótkie, czy długie rzęsy rezultat będzie podobny, jednak najbardziej rekomendowana jest osobom o długich włoskach.

Trwała na rzęsy kosztuje od 80 do 150 złotych - w zależności od salonu, który wybierzemy. Jeśli chcesz jeszcze bardziej podkreślić swoje rzęsy, możesz dodatkowo nakładać na nie hennę. Stosuj też olejek rycynowy na rzęsy.

Zobacz także: Chcesz podkreślić swoje spojrzenie? Stosuj olejek rycynowy na rzęsy i brwi

Trwała na rzęsy - o czym warto wiedzieć?

Zanim zdecydujesz się na trwałą na rzęsach, powinnaś się odpowiednio przygotować do tego zabiegu. Zmyj z nich pozostałości tuszu i innych kosmetyków. Wykonaj też demakijaż oka. Następnie kosmetyczka powinna dopasować odpowiedni wałek do długości twoich rzęs. Im włoski są dłuższe, tym większy wałek powinno się wybrać. Trwałą na rzęsy wykonuje się przy pomocy wałków w rozmiarach:

  • S - do krótkich rzęs,
  • M - do rzęs o średniej długości,
  • L - do długich rzęs.

Zanim kosmetyczka dobierze właściwy wałek, nakłada na rzęsy specjalny preparat. Później nakłada na nie wałeczek, a następnie dociska je za pomocą drewnianego patyczka. Osoba, której wykonuje się zabieg, w trakcie jego trwania powinna mieć zamknięte oczy. Uwaga! Niedozwolone jest noszenie soczewek kontaktowych w czasie wykonywania zabiegu.

Później nakładane są na rzęsy 2 żele. Pierwszy ma za zadanie zmienić strukturę rzęs i otworzyć łuski włosów. Nakłada się go na całą długość rzęs i czeka 10 minut aż produkt wchłonie we włoski. Potem nakłada się drugi żel pełniący role utrwalacza, który zamyka strukturę rzęs. Wystarczy poczekać 10 minut aż produkt całkowicie wchłonie się we włoski.

Potem delikatnie kosmetyczka usuwa wałeczek.

Trwała na rzęsy - skutki uboczne

Trwała na rzęsy jest skuteczna i niedroga, jednak nie wszystkim się ją poleca. Okazuje się, że może zniszczyć włoski dlatego, jeśli masz bardzo delikatne rzęsy, zrezygnuj z tego zabiegu.

Jeżeli nie jesteś pewna, czy twoja kosmetyczka potrafi właściwie wykonać trwałą na rzęsy, podziękuj jej i pójdź do profesjonalisty. Niedoświadczone osoby mogą bowiem uszkodzić nasze rzęsy lub nadać im niewłaściwy kształt. Powyginane włoski to efekt niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu.

Trwała na rzęsy nie polecana jest też osobom, które mają bardzo wrażliwą skórę wokół oczu lub maja alergię na substancje zawarte w żelach do trwałej na rzęsy.W innym wypadku może dojść do silnego podrażnienia.

Trwała na rzęsy zabroniona jest osobom, które mają zapalenie spojówek lub cierpią na stany zapalne. Zabieg ten nie może być też wykonywany świeżo po zabiegu okulistycznym. Jeżeli nie możesz stosować trwałej na rzęsy, postaw np. na sztuczne rzęsy. Szczególnie dobrym pomysłem będą kępki rzęs.

Zobacz także: Jak sprawić, żeby makijaż był trwały?

Autor: Martyna Wojciechowska