Obserwuj w Google News

Chcesz samodzielnie podciąć włosy? Trik z TikToka ułatwi ci to zadanie

2 min. czytania
20.04.2021 10:00
Zareaguj Reakcja

Chcesz skrócić włosy, ale nigdy wcześniej tego nie robiłaś i obawiasz się niepowodzenia? Udowodnimy ci, że każda z nas może uzyskać efekt jak od fryzjera. Wystarczy tylko przygotować dwa grzebienie, elektryczną maszynkę i poprosić o pomoc przyjaciółkę.

obcinanie włosów
fot. Shutterstock

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa niestety utrudniły nam dostęp do fryzjerów. Jednak okazuje się, że dzięki sprawdzonej metodzie każda z nas może obciąć pasma i cieszyć się udaną metamorfozą. Pewien stylista fryzur pokazał na TikToku, jak równo podciąć czuprynę w zaledwie kilka minut. Efekt cię zachwyci.

Redakcja poleca

Trik z TikToka na podcięcie włosów

Samodzielne cięcie włosów wyłącznie za pomocą nożyczek nie należy do prostych zadań. Jeżeli jednak marzysz o pozbyciu się suchych i zniszczonych końcówek, możesz wypróbować znacznie prostszą metodę. Fryzjer Antonio Maniscalco zaprezentował na TikToku rewelacyjny trik na równe podcięcie pasm.

Jeśli chcesz, aby twoje włosy po skróceniu były idealnie równe, przygotuj 2 grzebienie oraz maszynkę elektryczną. Jeśli jej nie posiadasz, możesz też skorzystać z nożyczek fryzjerskich. W celu ułatwienia sobie zadania radzimy wam wziąć wybraną osobę do pomocy. Dodajmy, że niekoniecznie musi mieć ona doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu zabiegów.

Zobacz także: Grey blending to najmodniejsza fryzura tego roku. Dla pań, które lubią naturalność

Jak równo podciąć włosy?

Jak informuje serwis kobieta.gazeta.pl, na początku należy dokładnie rozczesać pasma i je wyprostować. Później zrób przedziałek na środku i zbierz wszystkie włosy do tyłu. Gdy już to zrobisz, weź grzebień i włóż go na spód czupryny w taki sposób, jakbyś miała ją rozczesać. Następnie nałóż drugi grzebień w to samo miejsce, tylko od zewnętrznej strony.

Kiedy będziesz mieć pewność, że włosy są zabezpieczone z góry i z dołu, przesuń oba grzebienie w miejsce, które ma być linią cięcia. Na koniec skróć pasma za pomocą maszynki lub nożyczek pod linią wyznaczoną grzebieniami. Poniżej zamieszczamy krótki tutorial.

2021 rok będzie sprzyjał odważnym metamorfozom. Oto TOP 10 inspiracji na najmodniejsze fryzury idealne dla każdej długości włosów.

Modne fryzury damskie na 2021 rok. TOP 10 inspiracji dla każdej długości włosów

źródło: kobieta.gazeta.pl