Obserwuj w Google News

Jak przedłużyć efekt podkręconych rzęs? Wypróbuj ten trik z TikToka, który podbija sieć

2 min. czytania
23.04.2021 09:06
Zareaguj Reakcja

Ładnie podkręcone rzęsy to marzenie wielu kobiet. Choć rzeczywiście podkreślają one spojrzenie i są doskonałym zwieńczeniem makijażu oka, to jednak trudno utrzymać taki efekt na dłużej. Okazuje się, że jest jednak na to sposób. W takiej sytuacji warto wypróbować ten prosty trik z TikToka, który wymaga użycia zalotki i... ognia.

Trik z TikToka: jak przedłużyć efekt podkręconych rzęs? Ten sposób podbija sieć
fot. SHUTTERSTOCK

Makijażowe triki z TikToka cieszą się ogromną popularnością. Są zazwyczaj bardzo proste do wykonania i - co najważniejsze - nie pochłaniają przy tym dużo czasu, a naprawdę mogą ułatwić życie. Poniżej znajdziecie trik z TikToka na przedłużenie efektu podkręconych rzęs. Jak to zrobić przy użyciu zalotki i zapalniczki?

Redakcja poleca

Trik z TikToka: jak przedłużyć efekt podkręconych rzęs?

Rzęsy to dla wielu kobiet niezwykle ważny element make-upu zarówno tego codziennego, jak i wieczorowego. Nic dziwnego, dobrze podkreślone potrafią przyciągnąć uwagę i są doskonałym zwieńczeniem makijażu oka. Jeśli marzymy o hollywoodzkim spojrzeniu, to powinniśmy zadbać jednak nie tylko o ich wydłużenie i pogrubienie, ale także o odpowiednie podkręcenie rzęs. Wiele kobiet w tym celu używa tradycyjnej zalotki. I słusznie. To doskonały produkt, dzięki któremu można osiągnąć wymarzony efekt. Niestety nie trwa on długo i zazwyczaj już po kilku godzinach nasze rzęsy robią się proste.

Okazuje się, że jest na to sposób. Jakiś czas temu na TikToku pojawił się film, na którym użytkowniczka "elliemakeupartist" w kilku krokach pokazuje, jak przedłużyć efekt podkręconych rzęs.

Jak przedłużyć efekt podkręconych rzęs? Trik z TikToka krok po kroku

Przedłużenie efektu podkręconych rzęs jest banalnie proste. Na początku musimy zaopatrzyć się w niezbędne do tego produkty, tj. zapalniczkę (lub inne źródło ognia) oraz zalotkę. Autorka filmu na TikToka zdecydowała się na produkt z Maca, jednak można też skorzystać z drogeryjnej zalotki. W Rossmannie można ją nabyć już za około 10 zł.

Pierwszym krokiem jest podgrzanie naszego produktu za pomocą ognia. Następnie chwilę czekamy, aż nieco ostygnie i przyciskamy go do rzęs. Dla wzmocnienia efektu autorka TikToka używa jeszcze odżywki do rzęs, a dopiero później nakłada na nią maskarę.

Prawda, że proste?

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia

RadioZET.pl