Obserwuj w Google News

Genialny trik z TikToka na elektryzujące się włosy. Ekspresowy sposób na idealną fryzurę

2 min. czytania
21.02.2022 11:51
Zareaguj Reakcja

TikTok to prawdziwa skarbnica wiedzy, jeśli chodzi o triki urodowe. Jakiś czas temu jedna z użytkowniczek serwisu podzieliła się ciekawym sposobem na elektryzujące się włosy. Sprawdź, na czym polega.

Genialny trik na elektryzujące się włosy z TikToka. Ekspresowy sposób na idealną fryzurę
fot. SHUTTERSTOCK

Elektryzowanie się włosów to powszechny problem, z którym zmaga się wiele osób. Do tego zjawiska dochodzi, gdy kosmyki mają za dużo jonów dodatnich, które również pojawiają się na niektórych częściach garderoby, m.in. swetrach czy czapkach. Wówczas ładunki odpychają się, a w efekcie pasma zaczynają unosić się nad głową.

Z tym problemem borykają się przede wszystkim osoby, które mają suche i zniszczone włosy, ponieważ są one bardziej podatne na naładowania. Na szczęście istnieje prosty sposób na elektryzujące się kosmyki, dzięki któremu w kilka sekund będziesz miała idealną fryzurę.

Redakcja poleca

Genialny trik z TikToka na elektryzujące się włosy

Niezawodnym trikiem na elektryzujące się włosy podzieliła się tiktokerka, która działa w sieci pod pseudonimem @snconroy. W krótkim nagraniu influencerka pokazała, jak czesze swoje długie pasma, które po chwili puszą się i zaczynają odstawać na boki. Następnie zbiera je w kucyk.

Później bierze chusteczkę do suszarki i szybkim ruchem przeciąga nią po całej długości włosów. Po chwili kosmyki są gładkie i - co najważniejsze - przestają się elektryzować. 

Nagranie natychmiast obiegło media społecznościowe i stało się hitem sieci. Do tej pory wideo obejrzano ponad 2,6 mln razy.

Zobacz także: Bixie to najmodniejsza fryzura 2022 roku. Będzie królować wiosną i latem

Inne sposoby na elektryzujące się włosy

Jeżeli z jakichś przyczyn nie chcesz wypróbować powyższego triku, możesz skorzystać z innych sposobów na elektryzujące się włosy. Jednym z nich jest suszenie głowy bawełnianą koszulką.

Tego typu bluzka, w przeciwieństwie do ręcznika, posiada gładką strukturę, przez co nie niszczy kosmyków. Ponadto nie wysusza ich i powoduje, że mniej się puszą i elektryzują.

Zobacz także:  Konturowanie włosów to nowy trend w koloryzacji. Kobiety oszalały na jego punkcie

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o pielęgnacji włosów
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/papilot.pl