Obserwuj w Google News

Trend "smudged eyeliner" to urodowy hit. Jak osiągnąć efekt rozmazanej kreski?

2 min. czytania
31.03.2021 13:47
Zareaguj Reakcja

W tym roku stawiamy na rockowy makijaż. Najwyższy czas pożegnać się z równo wyrysowanymi kreskami na powiekach i postawić na efekt rozmazania. Sprawdźcie, jak uzyskać najlepsze rezultaty.

mkijaż
fot. Shutterstock

Trendy, które królowały w latach 90., nadal nie wychodzą z mody. Wcześniej pisałyśmy o tym, że na topie znów są karbowane pasma, fryzura mullet i warkoczyki afrykańskie. A teraz przyszedł czas na powrót makijażowych hitów sprzed 3 dekad. Wśród nich największą popularnością cieszy się trend "smudged eyeliner". Zobaczcie, jak się prezentuje.

Redakcja poleca

Trendy w makijażu 2021: "smudged eyeliner"

Wyraźnie rozmazane kreski na powiekach dodają nam nonszalancji i optycznie powiększają oczy. Przypomnijmy, że "smudged eyeliner" był ulubionym trendem Madonny, Courtney Love, Avril Lavigne i innych buntowniczek, a teraz powraca w wielkim stylu.

Jak podaje serwis elle.pl, obecnie modę na rozmazane kreski promują popularne domy mody, takie jak Chanel czy Miu Miu. Aby wykonać makijaż inspirowany trendem "smudged eyeliner", wystarczy użyć czarnej kredki do oczu i mascary. Tym rockowym make-upem zachwycają się modelki i influencerki. Na Instagramie znajdziemy aż 7,7 tysiąca zdjęć z hashtagiem #smudgedeyeliner.

Zobacz także: Jak zrobić najmodniejszy makijaż sezonu? Potrzebujesz zaledwie trzech produktów

Trend "smudged eyeliner" - jak go wykonać?

Chcesz uzyskać efekt rozmazanej kreski? To nic trudnego. Zaaplikuj czarną kredkę tuż przy linii rzęs, a następnie ją rozetrzyj. Zrób to umiejętnie na obu powiekach, aby makijaż wyglądał perfekcyjnie. Na koniec dokładnie wytuszuj rzęsy za pomocą mascary. Poniżej prezentujemy najciekawsze inspiracje i krótki tutorial.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia

źródło: Elle.pl, autor publikacji: Ewa Stępień