Obserwuj w Google News

Agata Kornhauser-Duda pojawiła się na pogrzebie królowej Elżbiety. Tak wyglądała podczas uroczystości

2 min. czytania
19.09.2022 14:35
Zareaguj Reakcja

Agata Kornhauser-Duda pojawiła się na pogrzebie królowej Elżbiety wraz z prezydentem Andrzejem Dudą. To smutne, a zarazem wielkie wydarzenie wymagało odpowiedniego przygotowania. Osoby, które śledzą uroczystość, zwracają uwagę m.in. na to, w co ubrały się znane osoby ze świata polityki.

Agata Duda
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Ponad tydzień temu świat obiegła smutna i niespodziewana wiadomość o tym, że królowa Elżbieta II nie żyje. Tymi tragicznymi wieściami podzieliła się z mediami rodzina królewska, z którą cały świat szybko połączył się w bólu.

Przez ostatnie dni wiele osób regularnie oddawało hołd królowej. W smutku pogrążona była nie tylko rodzina, lecz również poddani i sympatycy, którzy tłumnie przynosili kwiaty i dary m.in. pod pałac  Buckingham. 19 września odbył się pogrzeb w opactwie westminsterskim, na którym pojawili się m.in. Agata i Andrzej Duda. 

Zobacz także:  Księżna Meghan oddała hołd królowej Elżbiecie. Zrobiła to podczas procesji żałobnej

Agata i Andrzej Duda na pogrzebie królowej Elżbiety II

Na pogrzebie królowej Elżbiety II nie mogło zabraknąć prezydenta Polski wraz z małżonką. Pierwsza Dama, jako że od lat znana jest z eleganckich i wymownych stylizacji, szybko wzbudziła zainteresowanie osób, które śledziły całą ceremonię. 

Redakcja poleca

Ze zdjęć, które pojawiły się w mediach, wynika, że Agata Kornhauser-Duda postawiła na czarną klasykę. Główny element stylizacji stanowi marynarka zapinana na guziki z rozsuwanym kołnierzem. Uwagę przyciąga też jej nakrycie głowy - to delikatny mały kapelusz, z którego zwisa czarna charakterystyczna woalka zakrywająca twarz.

W tego typu dodatku wielokrotnie było można zobaczyć księżną Kate. Zakładała go ona na ważne uroczystości państwowe i rodzinne. Widać, że żona Andrzeja Dudy doceniła gust i upodobania rodziny królewskiej.

Klasyczny dodatek, na który postawiła Agada Duda, jest dobrze widziany podczas ceremonii pogrzebowych - świadczy o wyczuciu, klasie i dobrym guście. Prezydent pojawił się na pogrzebie w klasycznym czarnym garniturze i białej koszuli.

Agata i Andrzej Duda na pogrzebie królowej Elżbiety
fot. GARETH FULLER/AFP/East News

Jak polska para prezydencka wypadła na tle pozostałych uczestników pogrzebu?

Przyglądając się stylizacjom polskiej pary prezydenckiej podczas ceremonii w Opactwie Westminsterskim, na pewno nie możemy czuć powodu do wstydu. Smukła sylwetka Agaty Kornhauser-Duda sprawia, że każda elegancka stylizacja prezentuje się na niej wprost perfekcyjnie. 

Rodzina królewska oraz pozostali uczestnicy ceremonii również zdecydowali się na połączenie klasycznej czerni z bielą lub złotymi dodatkami na mankietach czy w płaszczach. Dominowały ciemne barwy, które świadczyły o wybitnym szacunku do królowej Elżbiety II oraz były wyrazem głębokiego smutku i żalu.

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock