Obserwuj w Google News

Balletcore to trend, który podbija TikToka. Coraz więcej kobiet ubiera się w ten sposób

2 min. czytania
07.03.2022 15:04
Zareaguj Reakcja

Nie ma wdzięczniejszych i bardziej dziewczęcych stylizacji niż te, które noszą baletnice. Nic więc dziwnego, że zaczęły je kopiować tiktokerki i instagramerki.

Trendy 2022: balletcore to hit TikToka. Na czym polega styl "na baletnicę"?
fot. Shutterstock

Tiktok wyznacza różne trendy. Są to zarówno popularne produkty i potrawy, jak również różnego rodzaju triki urodowe lub... modowe. Od pewnego czasu hitem w aplikacji jest tzw. balletcore. To trend, który polega na dobieraniu elementów garderoby w stylu baletowych tancerek. Moda na strój baletnicy w błyskawicznym tempie podbiła TikToka i jest coraz popularniejsza również na Instagramie. Zobaczcie, na czym polega.

Zobacz także:  Ten kontrowersyjny trend wraca do łask po latach. Jest jednak dla niego pewna alternatywa

Trendy 2022: balletcore to hit TikToka

Portal glamourmagazine.co.uk donosi, że balletcore jest już hitem w sieci. Podbija różne portale społecznościowe, a dużą popularnością cieszy się głównie na TikToku i Instagramie.

Redakcja poleca

Balletcore to trend, który opiera się na stylizacjach baletnic. Wystarczy przyjrzeć się elementom garderoby tego typu tancerek. I właśnie na nich warto się wzorować. 

Ten trend opiera się zatem na takich elementach garderoby jak: tiulowe spódnice, getry, legginsy, body, balerinki, spódniczki mini, topy, gorsety, kabaretki, a nawet wstążki. Jak zatem widzicie, jest to niezwykle kobiecy styl. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością. 

Zobacz także:  Tajne znaki na metkach z Zary. One ułatwią ci zakupy

Trendy wiosna-lato 2022: na czym polega styl "na baletnicę"?

Nie chodzi o to, żeby od razu wyglądać jak baletnica. Wystarczy klasyczne elementy garderoby zestawić z powyższymi ubraniami. Żeby zatem stworzyć zestaw w stylu balletcore, można postawić na gładki top z dekoltem w kształcie serca i długą, tiulową spódnicę. Warto też sięgnąć po luźną sukienkę, rajstopy oraz getry.

Zobaczcie, jakie pomysły na stylizacje "na baletnicę" mają tiktokerki i instagramerki. 

Zobacz także:  Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: glamourmagazine.co.uk/TikTok