Obserwuj w Google News

Te trendy pielęgnacyjne podbiją nasze serca w 2019 roku!

2 min. czytania
17.12.2018 13:58
Zareaguj Reakcja

Maść z retinolem? Olej kokosowy na włosy? A może imbir? Poznaj trendy w pielęgnacji, które pokochamy w 2019 roku!

Pielęgnacja i relaks
fot. Shutterstock

Był już bum na olej kokosowy i na wodę kokosową. Parę sezonów temu kobiety poznawały też uroki stosowania olejku arganowego i chętnie czytały o pielęgnacji według Koreanek. A jakie trendy pielęgnacyjne będą królowały w 2019 roku? Musicie je poznać!

Nowy rok za pasem, warto więc poświęcić swojemu organizmowi trochę czasu. Wszystko po to, aby go zregenerować i zasilić mocą na kolejne 365 dni. W jaki sposób o siebie zadbać? Portal Pinterest przygotował listę "must-have" w zakresie pielęgnacji, którą warto sobie wziąć do serca w 2019 roku. Co będzie modne? Zobaczcie.

Redakcja poleca

Trendy w pielęgnacji na 2019 rok

Jakie nurty dotyczące dbania o ciało, umysł i relaks będą dominowały w 2019 roku? Przedstawiamy najważniejsze trendy.

1. Wszechobecny retinol, który wykorzystywałyśmy w poprzednich latach to dbania o suchą skórę, zostanie zastąpiony innym składnikiem. Mowa o bakuchiolu - który jest łagodniejszy niż retinol, a ma takie samo działanie.

2. Zwolnij i zastanów się nad pielęgnacją długofalową. Twoja skóra nie zawsze będzie miała takie zdolności regeneracyjne jak teraz. W celu zatrzymania procesów starzenia jedz... czarne jagody!

3. Do tej pory nie przykładałaś wagi do aktywności fizycznej? W 2019 roku ćwiczymy w domu! Najlepiej z trenerami fitness, którzy wrzucają swoje zestawy ćwiczeń do sieci.

4. Imbir. Wykorzystaj naturalny imbir nie tylko jako rozgrzewający sposób na zimę. Wypróbuj go także do masażu i do pielęgnacji ciała.

Zobacz także: To ulubiony krem gwiazd. Stosuje go też Julia Wieniawa!

5. Przygotowuj sobie plan żywieniowy na cały tydzień. Planując marnujesz mniej jedzenia, a w dodatku bardziej kontrolujesz to, co jesz.

6. Dbaj o nasze środowisko i o... pszczoły! Zrezygnuj z folii. Zamiast plastrów do depilacji, wykorzystaj wosk!

7. Kozie mydło. Naturalne kosmetyki są najlepsze nie tylko dla ciebie, ale też dla środowiska.

8. Zrezygnuj albo chociaż mocno ogranicz alkohol. To dominujący trend 2019 roku - użytkownicy Pinteresta pod koniec 2018 szukają napojów, które mogłyby zastąpić te alkoholowe.

9. Zaufaj tzw. superfoods. Herbata matcha i pieczywo maca zdominują rynek w przyszłym roku.

Skusisz się na wypróbowanie któregoś z tych trendów? A może korzystasz z nich już od dawna?

 

 

Niestety większość z nas wciąż popełnia błędy, jeśli chodzi o pielęgnację cery. Co takiego robimy źle? Poznaj 10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery!

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery