Obserwuj w Google News

Trend #faketancontour podbija TikToka. Do wykonania tego makijażowego triku będziesz potrzebować samoopalacza

2 min. czytania
19.03.2021 10:17
Zareaguj Reakcja

Aby wysmuklić nos, uwydatnić policzki i przywrócić buzi odpowiednie proporcje, do tej pory stosowało się zabieg konturowana twarzy z użyciem bronzera. Jeśli jednak nie masz go pod ręką, możesz wypróbować trik z samoopalaczem, który zapewni ci podobne efekty. Poznaj szczegóły.

uśmiechnięta kobieta
fot. Shutterstock

Każda z nas doskonale wie, na czym polega tradycyjne konturowanie twarzy. Ulubiona metoda Kim Kardashian na nakładanie makijażu ostatnio została nieco zmodyfikowana przez pewną pomysłową influencerkę. Poznajcie jej patent na wymodelowanie twarzy i podkreślenie kości policzkowych.

Redakcja poleca

Trend z TikToka: #faketancontour

Nie każda z nas rodzi się z idealną twarzą. Zbyt duży nos, niskie czoło czy niedostatecznie uwydatnione kości policzkowe mogą zaburzać proporcje buzi. Aby zatuszować niedoskonałości i wyeksponować to, co jest w nas najlepsze, możemy skorzystać z zabiegu konturowania twarzy lub z nowatorskiej metody wymyślonej przez znaną tiktokerkę. Trik #faketancontour robi furorę wśród miłośniczek nakładania make-upu.

Właścicielka konta na TikToku o nazwie "Youngcouture" zdradziła nietypowy sposób na wymodelowanie owalu twarzy. Zamiast korzystać z zapychającego pory bronzera, zastosowała samoopalacz oraz pędzel z gęstym włosiem. Poniżej zdradzamy, jak uzyskać rezultaty zbliżone do efektu konturowania.

Zobacz także: Ta tiktokerka zdradziła sposób na zmniejszenie czoła. Robi to przy pomocy makijażu

Konturowanie twarzy za pomocą samoopalacza

Na początku nanieś na pędzel samoopalacz w odcieniu dopasowanym do twojego koloru skóry. Następnie zaaplikuj produkt w miejscach, gdzie zwykle nakładasz bronzer. Są to: kości policzkowe, boki nosa, linia żuchwy i linia włosów. Rezultat cię zachwyci. Poniżej zamieszczamy filmik instruktażowy.

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.  

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia