Obserwuj w Google News

Wymocz w tym paznokcie. Działa jak odżywka

2 min. czytania
22.09.2023 18:46
Zareaguj Reakcja

Twoje paznokcie są w opłakanej kondycji? Ten zabieg regularnie stosowany pomoże przywrócić ich dawny wygląd. Wystarczy sięgnąć po produkt z twojej kuchni.

Sposób na odnowę paznokci
fot. shutterstock

Zadbane, lśniące paznokcie to nasza wizytówka. Niestety codziennie narażamy je na różne czynniki zewnętrzne, przez co szybko tracą swój piękny wygląd. Aby zapewnić im regenerację, możemy sięgnąć po profesjonalne odżywki albo wypróbować domowe sposoby na ich szybką odnowę.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że skrywa w swojej kuchni mnóstwo produktów, które mogą pomóc w codziennym dbaniu o paznokcie. Jeżeli zależy ci na tym, aby doprowadzić zniszczone płytki do porządku, wypróbuj ten specyfik, który przyrządza się na bazie popularnego warzywa.

Redakcja poleca

Jak zadbać o paznokcie? Wypróbuj ten domowy sposób

Domowa pielęgnacja paznokci może przynieść zaskakująco dobre efekty pod warunkiem, że będziemy wykonywać ją regularnie. Warto sięgnąć w tym przypadku po ten naturalny sposób z wykorzystaniem czosnku. Wystarczy przyrządzić z niego domową odżywkę. Zrobisz ją naprawdę szybko.

Do przygotowania tego preparatu potrzebne ci będą dwa ząbki czosnku i miód. Najpierw obierz czosnek, a następnie rozgnieć za pomocą widelca. Zalej to szklanką ciepłej wody, dodaj to tego łyżeczkę miodu i całość dokładnie wymieszaj. Odczekaj 15 minut i po upływie tego czasu odcedź wszystko przez gęste sitko. Na koniec zanurz w tym na chwilę paznokcie. Ze względu na intensywny zapach czosnku lepiej robić to na noc.

Zobacz także: Chciała mieć paznokcie jak Hailey Bieber. Tego się nie spodziewała 

Jak działa domowa odżywka na bazie czosnku?

Ten domowy trik skutecznie wzmocni twoje paznokcie i zapobiegnie ich łatwemu rozdwajaniu się. Poza tym sprawi, że znów odzyskają swój dawny połyk i pomoże zniwelować widoczne przebarwienia na płytce. Aby ta domowa odżywka mogła zadziałać jak najlepiej, warto stosować ją przez miesiąc minimum raz w tygodniu.

Nie przegap
Domowe sposoby na piękne paznokcie
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock