Obserwuj w Google News

Ten prosty i tani sposób sprawi, że włosy będą gładkie i lśniące. Jest bardzo skuteczny!

2 min. czytania
07.04.2020 09:21
Zareaguj Reakcja

Chcesz mieć mocne i lśniące włosy? Koniecznie dowiedz się, na czym polega kremowanie włosów. Ten prosty i tani sposób zapewni skuteczne nawilżenie i odbudową zniszczonych pasm.

kremowanie włosów
fot. Shutterstock

Zdrowe i lśniące włosy mogą być pięknym atrybutem kobiety, dlatego, aby mieć wspaniałą fryzurę, kosmyki należy odpowiednio pielęgnować. Jeśli wasze włosy należą do tych matowych i suchych nie obejdzie się bez odpowiedniej regeneracji. Sprawdźcie nasz tani i domowy sposób, który sprawi, że włosy odzyskają utraconą sprężystość oraz blask.

Redakcja poleca

Kremowanie włosów - na czym polega?

Jednym z lepszych sposobów na suche i zniszczone włosy jest ich regularne kremowanie. Jeśli pierwszy raz słyszycie o takim zabiegu, koniecznie dowiedzcie się, na czym on dokładnie polega. Nie dość, że jest bardzo skuteczny, to jeszcze należy do grupy tańszych zabiegów. Kremowanie włosów przypominać może olejowanie, tylko zamiast oleju używamy krem. Okazuje się, że może to być zwykły krem do rąk, twarzy lub balsam do ciała.

Niewielką ilość kremu należy rozprowadzić na włosach i odczekać około 30 minut, aby pasma wchłonęły wszystkie substancje odżywcze. Jeśli strąki wymagają jeszcze większego odżywiania, krem należy pozostawić na nich nawet na kilkanaście godzin. Po tym czasie, włosy należy umyć szamponem i wysuszyć.

Jeśli chcemy, żeby kremowanie przyniosło zadowalające nas efekty, należy pamiętać, żeby powtarzać zabieg co 2-3 dni.

Jak krem do kremowania włosów wybrać?

Warto, aby w składzie krem miał naturalne olejki oraz masła. Może to być masło kakaowe czy shea. Właśnie te składniki chronią łuskę włosa najbardziej. Inne dobre składniki, które powinny być, chociaż w niewielkim składzie w kremie to wosk pszczeli, witaminy A oraz E, a także mocznik.

Przetestujecie kremowanie włosów?

Zobacz także: "Netflix face" dotyka coraz większą liczbę osób. To zjawisko może być bardzo niebezpieczne!

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś