Obserwuj w Google News

Polak, który podbił Hollywood. Jego kosmetyków używa każda gwiazda!

2 min. czytania
21.09.2018 11:53
Zareaguj Reakcja

O produktach tej marki słyszał chyba każdy z nas!

kosmetyki max factor
fot. Pixabay

Pochodził ze Zduńskiej Woli, a jego pełne imię i nazwisko brzmiało Maksymilian vel Faktorowicz. Zanim założył jedną z najbardziej popularnych marek makijażowych, pracował jako pomoc aptekarza i dentysty. Na początku swojej kariery zawodowej imał się różnych zajęć. W wieku dwudziestu lat otworzył w Moskwie sklep, który zajmował się sprzedażą peruk i produktów drogeryjnych. Dzięki swojemu uporowi i ciężkiej pracy stał się doradcą od kosmetyków dla rosyjskich elit. 

Historia Faktorowicz

Maksymilian po odniesieniu sukcesu w Moskwie zapragnął podbić zachodni rynek. Faktorowicz bardzo interesował się sztuką makijażu, dlatego jego głównym celem nigdy nie były pieniądze. Lubił swoją pracę i może dlatego odniósł tak niewyobrażalny sukces! Z małomiasteczkowego pomocnika aptekarza stał się prawdziwym rekinem biznesu, którego historia stała się jedną z najciekawszych karier w Hollywood. Pomimo świetnych pomysłów i chęci do pracy, Max nie był typowym biznesmenem. Cichy i bardzo skromny w szybkim czasie zdobył posadę jako wizażysta Teatru Bolszoj. To właśnie w Moskwie nauczył się wykonywać charakteryzację aktorów, co później przydało mu się w rozwijaniu dalszej kariery. 

Zobacz także: Znany dom mody wprowadza na rynek kosmetyki do makijażu dla mężczyzn!

W 1904 roku wyjechał z rodziną do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w Targach Światowych w St. Louis. Trzy lata później przeniósł się do Los Angeles, w którym otworzył małą drogerię. W niedługim czasie zaczął współpracować z gwiazdami Hollywood jako ich makijażysta. W 1914 roku opracował specjalną metodę łatwo zmywalnego makijażu dla aktorów filmowych. 

NIE RODZISZ SIĘ GLAMOUR, GLAMOUR TO COŚ, CO KREUJESZ. - Maksymilian Faktorowicz

Kogo malował Maksymilian Faktorowicz?

Do jego najbardziej znanych klientów należeli: Pola Negri, Gloria Swanson, Jean Harlow, Rita Hayworth, Ginger Rogers, Marlena Dietrich, John Wayne, Charlie Chaplin, Frank Sinatra. Jedną z jego najbardziej znanych metamorfoz jest ufarbowanie włosów Rity Hayworth na rudo!

Zobacz także: Ten krem walczy z cellulitem! Zrobisz go sama za mniej niż 10 złotych

Jakie kosmetyki tworzył Faktorowicz?

Jako pierwszy stworzył specjalną linię kosmetyków, w której skład wchodził puder, róż, cienie do powiek i szminka. W 1927 roku przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność marketingową na terenie całych Stanów Zjednoczonych. To on wymyślił termin make-up, który zdobył wielką popularność do określania wszystkich kosmetyków kolorowych. Po śmierci Maksymiliana jego firmę przejął syn, które ze względów marketingowych zmienił imię na Max.

 

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Pamiętasz jeszcze te gadżety? Sprawdź swoją wiedzę na temat kultowych dodatków z lat 90.