Obserwuj w Google News

Te perfumy pachną jak Miss Dior Blooming Bouquet. Znajdziesz je w Zarze

2 min. czytania
21.09.2023 11:30
Zareaguj Reakcja

Woda toaletowa Miss Dior Blooming Bouquet cieszy się ogromną popularnością – jej delikatny, kwiatowy aromat podbija serca konsumentek. Okazuje się, że w popularnym sklepie sieciowym można zakupić jej znacznie tańszy zamiennik. Te perfumy z Zary błyskawicznie stały się hitem sieci.

Te perfumy z Zary pachną jak Miss Dior Blooming Bouquet. Kosztują niewiele
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Wiele kobiet sięga po ulubiony zapach każdego dnia. Zdarza się jednak, że panie nie mogą pozwolić sobie w danym momencie na ulubiony wysokopółkowy produkt. Wówczas z pomocą przychodzą kosmetyki o podobnych nutach, przypominających ukochaną i często kosztowną woń. W takiej sytuacji często sięga się po perfumy z Zary czy innych, znanych sieciówek. Wyszukiwanie w tych miejscach tanich odpowiedników stało się już niemal sportem uprawianym w mediach społecznościowych.

Jednym z produktów, które najczęściej porównuje się do uwielbianego przez klientki drogerii zapachu Miss Dior Blooming Bouquet jest woda perfumowana o podobnie brzmiącej nazwie – Nude Bouquet. Charakterystyczną buteleczkę z korkiem w neutralnym odcieniu można nabyć w Zarze za niewielką kwotę.

Te perfumy z Zary pachną jak Miss Dior Blooming Bouquet. Ich cena zaskakuje

Miss Dior Blooming Bouquet ujrzała światło dzienne w 2023 roku. Nie jest mimo to szczególnie nowym zjawiskiem w perfumeryjnym świecie: to bowiem jeden z wielu flankerów nawiązujących do innego kultowego produktu Diora – wody toaletowej Miss Dior, wydanej po raz pierwszy w 1947 roku. Znany dom mody regularnie odnawia produkt; wypuszcza też jego reedycje i lekko zmienione „wariacje na temat”. Jedno się nie zmienia: Miss Dior niemal w każdej wersji utożsamiana jest z aromatyczną i bardzo kwiatową wonią.

Perfumy z Zary Nude Bouquet
fot. zara.com

Zobacz także: Te perfumy pachną jak Delina od Parfums de Marly. Kupisz je w Zarze

Na TikToku zawrzało, gdy coraz więcej użytkowników zaczęło dzielić się swoim odkryciem: okazało się, że perfumy z Zary Nude Bouquet bardzo przypominają zapach od Diora w wersji Blooming Bouquet. Filmy porównujące oba produkty zebrały – i nadal zbierają – mnóstwo wyświetleń. Fenomen opiera się nie tylko na faktycznym podobieństwie olfaktorycznym, ale i zauważalnej różnicy cen. Za najmniejszą pojemność Miss Dior Blooming Bouquet trzeba zapłacić ponad 300 zł. Produkt z Zary jest natomiast dostępny w dwóch pojemnościach – 30 i 100 ml – i to właśnie od nich zależy cena (39,90 i 79,90 zł).

Redakcja poleca

Te perfumy z Zary to odpowiednik Miss Dior Blooming Bouquet. Porównujemy składy

Według portalu Fragrantica jedynym wspólnym elementem w kompozycji zapachowej obu produktów jest piwonia (perfumy z Zary okraszają ją czereśnią i wanilią, a produkt Diora – groszkiem pachnącym, bergamotką, różą damasceńską i białym piżmem). Internautki przysięgają jednak, że oba kosmetyki pachną identycznie.

Nie przegap
Jak przedłużyć trwałość perfum?
4 Zobacz galerię
fot. Sunny_Smile/Shutterstock