Obserwuj w Google News

Te perfumy pachną jak Hypnotic Poison od Diora. Kupisz je w Zarze

2 min. czytania
22.09.2023 11:19
Zareaguj Reakcja

Kultowy zapach Diora – Hypnotic Poison – od lat rozkochuje w sobie kolejne klientki. Jeżeli uwielbiasz ten produkt, ale w tej chwili nie możesz sobie na niego pozwolić – zajrzyj do popularnego sklepu sieciowego. Nowe perfumy z Zary zaskoczą cię podobieństwem do znanego kosmetyku produkowanego przez legendarny dom mody.

Te perfumy z Zary pachną jak Dior Hypnotic Poison.
fot. Diana Vucane/Shutterstock

Na przestrzeni lat perfumy z Zary zyskały reputację całkiem udanych zamienników popularnych zapachów. Większość produktów kosztuje kilkadziesiąt złotych; konsumentki chwalą również jakość i trwałość nabywanych kosmetyków oraz chętnie dzielą się w sieci nowymi, zapachowymi odkryciami. Sama Zara nie próżnuje – w nowej kolekcji, której motywem przewodnim jest wanilia, pojawił się flakon z zawartością porównywaną z drogimi perfumami Dior Hypnotic Poison. Na ich podobieństwo uwagę zwróciła tiktokerka @ankanemezja.

Redakcja poleca

Te perfumy z Zary pachną jak Dior Hypnotic Poison. Wiemy, ile kosztują

Dior Hypnotic Poison ujrzał światło dzienne w 1998 roku. Specyficzny, orientalny aromat z wyczuwalną waniliową nutą stworzyli perfumiarze Annick Menardo i Christian Dussoulier. Charakterystyczna buteleczka, przywodząca na myśl zakazany owoc z Edenu lub zatrute jabłko z bajki „Królewna Śnieżka”, błyskawicznie zyskała wierne grono klientek i do dziś cieszy się ogromną popularnością.

Perfumy z Zary mające być jej tańszym odpowiednikiem Dior Hypnotic Poison, noszą nazwę Hypnotic Vanilla. Ten element najnowszej kolekcji znanego sklepu sieciowego można nabyć stacjonarnie oraz online. Produkt jest dostępny w dwóch cenach i pojemnościach: 30ml za 49,90 zł i 80 ml za 99,90 zł.

Perfumy z Zary Hypnotic Vanilla
fot. zara.com

Zobacz także: Te perfumy z Action to hit. Kosztują 5 zł, pachną jak Lady Million od Paco Rabanne

Perfumy z Zary, które pachną jak Dior Hypnotic Poison. Porównujemy ich nuty zapachowe

Na stronie internetowej sklepu można znaleźć opis producenta, który głosi: „Uzależniająca i hipnotyzująca kobieca kompozycja kwiatowa przeplatająca się z bogactwem aromatu złotej wanilii”. Warto zauważyć również faktyczne punkty wspólne obu propozycji: zarówno perfumy z Zary, jak i Dior Hypnotic Poison posiadają w składach morelę, jaśmin oraz – oczywiście – wanilię. Dodatkową słodycz zapewniono na inne sposoby: w Hypnotic Vanilla jest za nią odpowiedzialne karmelizowane mleko, a w kompozycji domu mody Dior – kokos, migdał i rozmaite gatunki kwiatów.

Nie przegap
Jak przedłużyć trwałość perfum?
4 Zobacz galerię
fot. Sunny_Smile/Shutterstock