Obserwuj w Google News

Tatuaże 2019 - przegląd najmodniejszych propozycji tego roku!

2 min. czytania
18.03.2019 12:29
Zareaguj Reakcja

Zastanawiasz się nad wizytą w salonie tatuażu? Zanim wybierzesz wzór dla siebie, sprawdź, jakie tatuaże są na czasie! Do wyboru masz mnóstwo różnorodnych propozycji idealnych dla kobiet i mężczyzn. Poznaj najnowsze trendy i wybierz idealny tatuaż dla siebie!

Tatuaż
fot. Shutterstock

Szukając pomysłów na tatuaże, większość osób znajduje inspiracje w sieci. Wśród niezliczonej ilości wzorów możemy wyodrębnić kilka najmocniejszych tendencji, które będą krolować w najbliższym czasie. 

Obecnie kobiety stawiają przede wszystkim na tatuaże w wersji mini i wszystko wskazuje na to, że ten trend pozostanie z nami na kolejne lata. Zaś mężczyźni wybierają zwykle znacznie większe wzory, często pokrywające całe plecy, klatkę piersiową czy ręce. Z naszego artykułu dowiecie się, na jakie wzory warto się zdecydować.

Tatuaże damskie 2019

Wybierając tatuaż dla siebie, staramy się wybrać wzór, który będzie miał ważne dla nas przesłanie. Wiele kobiet stawia na inspirujące cytaty lub hasła odzwierciedlające wartości, którymi się kierują w życiu. Z racji tego, że tatuaże pozostają z nami na zawsze, ważna jest, aby dokładnie przemyśleć swój wybór i nie żałować decyzji. Warto też udać się do sprawdzonego tatuatora z doświadczeniem.

Tatuaże z napisami, wzory inspirowane naturą (np. drzewa, liście, kwiaty), zwierzętami (np. ptaki, węże) czy geometryczne printy to propozycje cieszące się aktualnie największą popularnością. Wiele kobiet wybiera też tatuaże będące odzwierciedleniem ich życiowych pasji. Bardzo często decydują się je wykonać na przedramieniu, stopach, na karku, w okolicach biustu, za uchem, wzdłuż kręgosłupa oraz na nadgarstku. 

Sprawdź też, na czym polega  henna brwi oraz jak stosować  hennę do włosów.

Tatuaże męskie 2019

Tatuaże męskie cieszą się w sieci równie dużym zainteresowaniem, co tatuaże damskie. W swoich wyborach mężczyźni znacznie różnią się kobiet. Zwykle decydują się na wyraziste czarno-białe wzory w rockowym klimacie. Ostatnio coraz chętniej stawiają na tatuaże na plecach, klatce piersiowej i na tzw. tatuaże rękawy pokrywające całe ręce.

Podejmując decyzję dotyczącą miejsca, w którym chcemy mieć tatuaż, należy zastanowić się, czy w razie potrzeby będziemy mogli go schować pod ubraniem. Jeśli w twoim zawodzie źle widziane jest eksponowanie tatuaży, zrezygnuj ze wzorów na dłoniach, szyi czy twarzy.

Tatuaże - inspiracje dla kobiet i mężczyzn

Poniżej przedstawiamy najciekawsze tatuaże znalezione w mediach społecznościowych. Zainspirujcie się!

 

Większość tatuatorów to prawdziwi artyści! Jeden z nich robi bardzo kobiece tatuaże z motywem roślinnym. Zobaczcie.